Україна розпочинає будівництво стіни на кордоні. Росія стурбувалась за міграцію тварин
13 Вер, 2014 13:30
Кабмін виділив 100 млн гривень на реалізацію проекту “Стіна” вздовж кордону з Росією. Як зазначив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, це тільки перший транш коштів, необхідних на зміцнення кордону з Росією.
Читайте також: Святослав Шевчук у Варшаві: спитайте в Яценюка, як позбавитися залежності від російського газу
За його словами, реалізація даного проекту дозволить не тільки зміцнити кордон, а й працевлаштувати значну кількість безробітних громадян.
Натомість заступник голови комітету Держдуми з науки і наукомістких технологій Михайло Дегтярьов (ЛДПР) підготував звернення у Всесвітній фонд дикої природи з проханням організувати міжнародну комісію з екологічного моніторингу та оцінки будівництва розділових ровів, стіни та інших споруд на кордоні Росії і України.
На думку російського законодавця, плани України можуть завдати значної шкоди флорі і фауні п’яти російських регіонів, уздовж яких плануються масштабні будівельні роботи.
Найбільше росіяни стурбувались можливістю перешкодити міграційним потокам тварин.
Раніше прикордонне управління ФСБ Росії по Брянській області повідомило, що на брянській ділянці російсько-українського кордону ведуться роботи по зміцненню інженерних прикордонних споруд з українського боку.
На сьогоднішній день існує кілька розділових стін на кордонах. Одна з них вже історичний пам’ятник – Велика китайська стіна, протяжність якої становить майже 9 тис. км. Інший приклад – це ізраїльський розділовий бар’єр, який відділяє територію Палестини. Його протяжність трохи більше 700 км, а висота стіни в окремих місцях сягає 8 м. Стіна заввишки 4-5 м зведена також приблизно на третині протяжності кордону США і Мексики, довжина якої становить близько 3 тис. км.