Проблему зростання цін на автобусні перевезення розглядають в обласній раді
09 Лют, 2017 15:10
Через численні скарги прикарпатців на підвищення тарифів на автобусні перевезення у січні це питання розглянули 9 лютого на комісії обласної ради з питань розвитку промисловості.
Сергій Подошва, керівник транспортного департаменту обласної адміністрації, розповів, що відповідно до постанови Кабміну, яка діяла з 1996-ого року, обласні адміністрації мали повноваження врегулювання тарифів на перевезення пасажирів у міжобласному сполученні. Але урядова постанова кабміну 240, яка вступила у дію від 6 травня 2015 року позбавила обласні адміністрації повноважень щодо регулювання тарифів
Подошва додав, що визначення перевізників на автобусних маршрутах відбувається у рамках конкурсу, який проводить ОДА, але серед показників не враховують ціну перевезень.
«У січні відбувся ріст соціальної напруги через те, що підприємці на ринку перевезень,змінили вартість, обласною адміністрацією проводиться моніторинг. Витребовуються розрахунки вартості. Вони будуть направлені в Антимонопольний комітет», – сказав чиновник.
На його думку, найбільший негатив викликала непоінформованість населення, а також нездатність водіїв, які контактують з пасажирами, пояснити причину росту тарифів. В аміністрації готові прийняти пропозиції, щоб цей процес у подальшому не викликав такі негативні наслідки.
Приватний перевізник з міста Коломия Роман Гарат розповів, що працює з 2008-ого року і ледве виплатив кредити, які брав у банках, щоб придбати автобуси. За його словами, основна причина зростання цін – курс долара. Його підняття вплинуло на зростання цін на запчастини, шини. Автобус «Богдан», хоч й українського виробництва, але його комплектуючі – іноземного.
«Маючи 11 автобусів, я живу в двокімнатній квартирі, і не можу собі дозволити щось краще. Я мав надію, але долар все знищив», – заявив перевізник.
Також він зауважив, що, коли скасували граничний тариф 35 копійок за кілометр, перевізники хотіли підняти ціни, але Антимонопольний комітет розіслав приписи,щоб цього не робити. Тому зараз ціни зросли так стрімко. Перевізник додав, що вони хотіли в січні підняти тариф до 78 копійок, але погодилися на 60 копійок за кілометр.
У 2016-ому році, і також у 2017-ому, не було передбачено у держбюджеті коштів на відшкодування за перевезення пільговиків. Відтак перевізники не отримують компенсацій.
Жанна Табанець, керівниця департаменту економіки, розповіла, що було розпорядження голови ОДА, яким рекомендували РДА передбачити кошти у місцевих бюджетах на забезпечення пільгового проїзду. 8 районних рад прийняли рішення, де передбачили кошти на відшкодування грошей перевізникам за пільговиків.