На Долинщині вперше надрукували книгу Брайлівським шрифтом

Автор: Борис Марія

16 Лют, 2017 07:01

Поділитись публікацією
На Долинщині вперше надрукували книгу Брайлівським шрифтом

Соціальну акцію під назвою «Регіональний першодрук Брайля» провели у Вигодському навчально-реабілітаційному центрі. Друк книги Брайлівським шрифтом здійснили вперше в регіоні.

Першодруком Брайля стала книга  Івана Франка «Украдене щастя», інформує Долинська РДА.

Друк книги здійснено на базі Вигодського навчально-реабілітаційного центру за кошти  членів піклувальної ради центру на спеціальному обладнанні – тифлопринтері, який придбано за сприяння народних депутатів України Анатолія Диріва та Анатолія Матвієнка, голови районної державної адміністрації, депутата обласної ради Юрія Мазура.

Перші примірники з підписами видавців і меценатів соціальної акції було вручено під час акції представникам деяких бібліотек району. Отримали свої примірники і меценати-організатори акції.  Розробила дизайн і здійснила друк титульних сторінок директор центру Оксана Якимів, підбір твору і його макет – вчителі української літератури Галина Важна та Ілона Гладун, конвертування, форматування і друк – тифлопедагог Василь Гошовський і програміст центру Олег Пилипів.

Нагадаємо, шрифт Брайля — рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання сліпими, розроблений французом Луїсом Брайлем.

Цього ж дня голова районної державної адміністрації Юрій Мазур разом із директором навчально-реабілітаційного центру Оксаною Якимів урочисто підписали угоду  в рамках проекту «Адміністрація, доступна для дітей із особливими потребами».

Вигодський навчально-реабілітаційний центр Івано-Франківської обласної ради у цей день також започатковував нові форми стратегічного розвитку соціального підприємництва навчального закладу із забезпечення навчальною і художньою літературою бібліотек області та навчальних закладів, які здійснюють інклюзивну освіту дітей з порушеннями зору.

Тренінги і майстер класи відбуватимуться тут не лише для дітей з порушеннями зору, а й для їх батьків та вчителів, бібліотекарів, щоби навчальні і культурні потреби осіб, що мають проблеми із зором чи втратили його, були реалізовані через художнє слово і навчальну літературу.

 Саме такою і була мета першого в регіоні соціального проекту “Регіональний першодрук Брайля”- забезпечити доступ осіб з порушеннями зору до ознайомлення із творами української літератури.