Епідемія лихоманки Ебола визнана такою, що “не мала прецедентів у наш час”
18 Вер, 2014 08:29
Спалах лихоманки Ебола може мати катастрофічні наслідки для економік Гвінеї, Ліберії та Сьєрра-Леоне, заявили у Всесвітньому банку. Організація каже, що збитки від вірусу можуть “зрости увосьмеро” у “і так вразливих державах”.
У Західній Африці від смертоносної лихоманки вже загинули 2461 людина – це найбільший спалах хвороби за всю історію, – пише BBC.
Раніше в середу президент США Барак Обама назвав спалах “загрозою глобальній безпеці” і оголосив про те, що США братиме активнішу участь у боротьбі з вірусом. Зокрема, США планують надіслати до Африки 3000 військових і збудувати нові лікарні.
Представники ООН своєю чергою описали спалах як кризу, яка “не мала прецедентів у наш час”. В аналізі Всесвітнього Банку ідеться про те, що до кінця року епідемія може вимити з Західної Африки мільярди доларів, якщо вірус не зупиниться.
Згідно з найгіршим сценарієм банку, економічне зростання Гвінеї у 2015 році може скоротитися на 2,3%, а Сьєрра-Леоне – на 8,9%. Найбільше може постраждати Ліберія – втратити 11,7% свого зростання, прогнозує ВБ.
У заяві, оприлюдненій в середу, президент Ліберії Еллен Сірліф Джонсон привітала американський план боротьби з Еболою. Лідерка висловила сподівання, що це “підштовхне решту міжнародної спільноти до дій”.
“Ця хвороба не є проблемою суто Ліберії чи Західної Африки. У подоланні кризи зацікавлена вся світова спільнота”, – ідеться в заяві президента.