Чим небезпечне порушення носового дихання?

Автор: Борис Марія

07 Бер, 2017 15:46

Поділитись публікацією
Чим небезпечне порушення носового дихання?

Одним з найзагадковіших органів людського організму є ніс. Складність анатомічної будови носової порожнини та її фізіологія, взаємозв’язок з іншими органами та системами, вплив патології носа на розвиток інших захворювань і, навпаки, турбували не одне покоління науковців та пересічних громадян.

Недарма, на питання, які були цікавими людству в галузі ринології, ще в 1933 році, відомий на той час вчений оториноларинголог-фтизіатр Григорій Ілліч Блох, виклав відповіді на папері у вигляді гумористичної лекції «Ніс», розпочавши її зі слів: «Кожен день одне і те ж саме питання у хворих: «Чому такий важливий ніс? ».

Для повноцінного і якісного життя, між людиною і оточуючим середовищем повинен існувати тісний взаємозв’язок, який забезпечується різними органами і системами, в тому числі й таким важливим органом, як ніс. Ніс, який є початковим відділом дихальної системи, виконує ряд функцій, необхідних для життєдіяльності організму людини: дихальну, захисну, нюхову, резонаторну та рефлекторну.

Слід пам’ятати, що при порушенні й виключенні носового дихання, в організмі людини виникає ряд функціональних і морфологічних змін зі сторони інших органів і систем.

Наслідком виключення носового дихання є  зменшення глибини дихальних рухів і, відповідно, зниження легеневої вентиляції (на 15-16%), що приводить до зменшення вмісту кисню та збільшення вуглекислого газу в альвеолярному повітрі. Окрім цього порушення носового дихання приводить до зменшення швидкості кровотоку в судинах голови та легень, коливання артеріального тиску (від гіпотонії до різкого підвищення при фізичному навантаженні), гіпертрофії правого передсердя, а також тканинної гіпоксії.

Слід відмітити, що при ротовому диханні спостерігається коливання тиску в судинній системі порожнини черепа та мозкової речовини, застій в судинній системі ока. В даної категорії населення відмічається погіршення сну та пам’яті, і як наслідок, сонливість та втрата пильності під час виконання професійних обов’язків.

Як не дивно, але в результаті утруднення або виключення носового дихання спостерігаються зміни й в роботі шлунково-кишкового тракту, а саме змінюється кислотність шлункового соку, моторна діяльність кишечника, а  також зменшується продукція жовчі.

Важко подумати, але ряд патологічних відхилень при порушенні носового дихання зустрічаються й зі сторони статевих органів. Часто в осіб, які страждають через порушення носового дихання спостерігаються  функціональні розлади статевих органів в представників обох статей. Недостатність носового дихання у жінок призводить до зміни м’язевого тонусу матки, що може вплинути на перебіг вагітності.

Потрібно пам’ятати: щоб уникнути небажаних змін зі сторони інших органів та систем,   слід подбати  про відновлення такої важливої функції носа, як дихання, у випадку його порушення.

Василюк Наталія Василівна,

лікар оториноларинголог

За детальною інформацією звертайтеся за тел.0984178831, 0509400781, (0342)724731!!!

Лікувально-діагностичний центр святого Луки

м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22

Ліцензія АЕ № 459538 від 03.07.2014р.

http://medcentr.if.ua