Календар до 100-річчя Української революції презентували у Франківську (ФОТОФАКТ)

Автор: Дубінець Вікторія

17 Бер, 2017 17:42

Поділитись публікацією
Календар до 100-річчя Української революції презентували у Франківську (ФОТОФАКТ)
17 березня у приміщенні облдержадміністрації презентували календар «100 років Української революції 1917-1921 років».

Усього виготовили 500 примірників. При виготовленні календаря використали матеріали з Державного архіву Івано-Франківської області, архівів Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери, Музею високої освіти міста (Українська гімназія № 1 Івано-Франківської міської ради) та приватних колекцій.

Під час презентації начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Володимир Джигіта зауважив, що події сьогодення нагадують історію столітньої давності, коли український народ відстоював власну незалежність у протистоянні з північним сусідом.

«Нашим завдання сьогодні є усвідомлення усіх помилок, які були зроблені 100 років тому, та об’єднання заради збереження суверенітету та української нації», – підкреслив посадовець.

Варто також зазначити, що Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го.

Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.

Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.

Цікаво, що термін «Українська революція» був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Радянська історіографія старанно викорінювала цю дефініцію та поширювала свої поняття – «Велика Жовтнева соціалістична революція» та «Громадянська війна». Усе, що не вписувалося у рамки «генеральної лінії партії», подавалося як «контрреволюційне» та «буржуазне». Проте, тим часом українські історики в діаспорі досліджували Українську революцію 1917–1921 років. Їх роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації