Одне врятоване життя вартує цілого світу, – госпітальєрка Яна Зінкевич звернулася до франківських студентів

Автор: Борис Марія

21 Бер, 2017 07:16

Поділитись публікацією
Одне врятоване життя вартує цілого світу, – госпітальєрка Яна Зінкевич звернулася до франківських студентів

20 березня до медичного університету поспілкуватися зі студентами завітала командирка підрозділу “Госпітальєри” Яна Зінкевич.

Читайте також: На Прикарпатті збирають Великодній кошик для воїнів-добровольців

Зараз їй 21 рік, а вона з товаришами вже врятувала близько двох тисяч життів. Дівчина зауважила, що бійцям важко адаптуватися вдома після пережитого на війні, тому їм слід допомагати. Це завдання й студентів-медиків.

Щоб десятки присутніх зрозуміли, з чим мають справу госпітальєри, їм показали відеоролики. Добровольці допомагають не тільки військовим, а й цивільним, чиї життя опинилися у небезпеці.

“Війна продовжується. Щодня є поранені та вбиті. У години, поки я у Франківську, наші евакуювали 6 осіб”, – сказала вона.

“Незалежно від віку та роду занять кожен має робити все, що у ваших силах. Наприклад, плести маскувальну сітку”, – додала Яна.

Читайте також: Наше покликання – рятувати, – легендарна госпітальєрка розповіла у Франківську про свою діяльність під час війни (ФОТО)

Для всіх охочих проводять вишколи. На думку госпітальєрів, це необхідно, бо ми не знаємо коли і чим закінчиться війна. Волонтерів навчають надавати першу допомогу пораненим.

“Коли воїн йде у бій, він має знати, що його життя врятують. Госпітальєри піднімають бойовий дух”, – додав Василь Абрамів і закликав робити все для того, щоб здобути перемогу.

“Ми робимо все на голій ініціативі. Зокрема, такі зустрічі в університетах та навчання. У Франківську люди доволі активні, а ближче до сходу ситуація йде на спад. Люди втомилися від війни, від втрат…Одне врятоване життя вартує цілого світу. І неважливо, де ви допоможете”, – звернулась жінка до студентів.

Яна пригадала випадок, коли на війні врятували чоловіка. Через приблизно рік у магазині до неї зі сльозами підбігла жінка. Вона дякувала за врятоване життя її чоловіка та батька її п’ятьох дітей. Робота госпітальєрів потрібна.

Також вона зазначила, що ця війна точно є для когось вигідною, інакше б її не починали. Але здаватися не варіант.

“Якщо ми будемо падати у депресняк і казати, що у нас нічого не вийде, то діла не буде”,-вважає вона.

Абрамів додав, що за місцевих мешканців окупованих областей також слід боротися, давати їм альтернативну інформацію. Відомо, що на їхню свідомість впливає російська пропаганда.