Тарас Прохасько розповів франківцям про своє дитинство та мрію стати лісником (ФОТОФАКТ)
22 Бер, 2017 08:16
21 березня у “Світлиці муляровій” відбулася зустріч із письменником Тарасом Прохаськом у рамках проекту “Назустріч письменнику”.
Читайте також: Двоє франківців стали лауреатами національної Шевченківської премії-2020
На неї прийши декілька десятків франківців.
“Хоч це трохи егоїстично, але Тарас Прохасько для мене один із найцікавіших письменників, який читається у будь-яку погоду і за будь-яких обставин. Якби він жив у 17-18 столітті, то, напевно, називався б Григорій Сковорода”, – зазначив координатор “Поступового гурту франківців” Сергій Адамович.
Тарас Прохасько зазначив, що він радий подібним зустрічам, інформує “Галка”.
“Дуже радий, що ми починаємо все більше відчувати потребу такого спільного простору і співіснування. Мені дуже хочеться, щоб це поняття спільного простору вживалося все частіше. Сумно жити у суспільстві, де думають лише про те, щоб було що їсти і пити. Так, це важливо, але повинне бути ще щось”, – підкреслив письменник.
Під час зустрічі Прохасько розповів про своє життя, зокрема, про дитинство.
“У деяких людей дитинство дуже затягується. У мене досі продовжується цей період. Я живу, як дитина: не облаштував свого житла і ніколи не думав про те, що маб мати його, а ще ніколи не думав про самовираження як справжнього дорослого чоловіка”, – розповів письменник.
Раннє дитинство Прохасько провів у Делятині: його батьки залишили у Делятині у рідних, коли Тарасові було неповні півтори роки.
“Це була перша травма. Друга травма була, коли батьки приїхали і сказали, що треба у школу. Я ненавидів переїзд, ненавидів Івано-Франківськ, школу. Звісно, потім адаптувався, але Делятин залишається моїм островом, місцем, де є автоматичне щастя”, – розповів Прохасько.
Письменник також поділився із франківцями спогадами про тата, мріями стати лісником, зоологом та розповів про навчання на біофаці та кумедні історії із життя.
Оскільки письменник спеціалізувався на ботаніці, організатори зустрічі підготували 10 запитань для Тараса Прохаська як ботаніка. Письменник відповів правильно на 9 запитань, які супроводжувалися дотепними відповідяти типу: “Я вас прошу, як каже мій тесть”, “ясно, що король фруктів апельсин… або манго”.
Люди, які прийшли на зустріч теж задавали питання письменнику, а після заходу могли сфотографуватися з автором, отримати автограф та книгу.
Створення проекту ініціював Поступовий гурт франківців спільно з обласною бібліотекою за підтримки видавництв “Лілея НВ” та”Discursus”, а також Профкому студентів і аспірантів ПНУ і Франківської обласної організації Нацспілки фотохудожників України. У рамках проекту уже відбулася зустріч із Ольгою Деркачовою