Франківські школярі розповіли у наукових працях про вимушених біженців (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

29 Бер, 2017 10:20

Поділитись публікацією
Франківські школярі розповіли у наукових працях про вимушених біженців (ФОТО)

29 березня у центральному корпусі Прикарпатського національного університету двоє франківських школярів презентували студентам та викладачам вишу свої праці про біженців.

Учениця 11 класу Католицької школи Марта Друкаренко презентувала наукову роботу на тему “Соціально-економічні проблеми вимушених пересенців та біженців у Європі (на приклалі Сирії )”.

Щоб написати працю дівчина опрацювала близько 200 джерел інформації: матеріали обласної бібліотеки та Інтернет-матеріали.

“Ситуація дуже швидко змінюється, вона актуальна, а основні витоки незмінні.

Конфлікти на Близькому Сході викликали міграційні потоки до Європи. Але через різні світогляди, культурні особливості між вимушеними біженцями та корінним населенням виникають міжетнічні і міжрасові конфлікти. Тому свою працю я спрямувала на висвітлення соціально-економічних і політичних проблем біженців, а також на можливі проблеми їх вирішення”, – розповіла Марта.

На основі праці вийшла монографія на 120 сторінок “Біженці”, інформує “Галка”.

шк2

Свою роботу “Who are these people” презентував учень 10 класу школи №25 Олександр Новосельський.

У роботі хлопець опирався на практичні знання, які здобув  на двох проектах під агенцією “Вільного розвитку”. Перша частина проекту проходила у Києві, а друга – у Кельні (Німеччина).

У Києві хлопець ознайомився з чотирма історіями вимушених біженців, які змогли розпочати свою справу в Києві. У Кельні учасники проекту презентували тематичну фотовиставку та записали пісню про біженців, яка звучала у радіоефірах.

У працю хлопця лягли й дві історії: про сирійця і ліванця, з якими Олександр познайомився у Німеччині. Ліванець у 1980-х роках втік у Німеччину і є законодавцем німецького репу. Із сирійцем франківський школяр жив у одній кімнаті. Вимушений біженець змушений був важко працювати по 15 годин на день, що втекти із країни, а зараз є волонтером і допомагає інших переселенцям.

Після презентації школярів з ними та студентами поспілкувалися представники делегації з Університету імені Адама Міцкевича в Познані. Польські викладачі розповіли про можливість безкоштовно навчатися у їхньому університеті українським студентам та абітурієнтам.