У Франківську представлять цікаву інсталяцію «Деперсоналізація»
04 Тра, 2017 15:24
В рамках ІІ Міжнародного мистецького фестивалю «Карпатський простір» у парку Палацу Потоцьких в Івано-Франківську буде представлена інсталяція з проекту «Деперсоналізація», що об’єднує три скульптури первинної версії проекту «Деперсоналізація» Віктора Сидоренка.
Проект Віктора Сидоренка розпочався серією скульптур, так званих «клонів» у 2007 році. Вперше вони були експоновані у Києві, на алеї Малевича, вулиці Січових Стрільців, на бульварі Лесі України в аеропорту «Бориспіль». Згодом проект був представлений у Парижі, Вашингтоні, Майямі, ін. У цьому році проект отримав нове дихання – візуальний ряд поповнився живописними полотнами, що нагадують плазмові телевізори із зображеннями відомих туристичних міст.
У просторі «безтурботного» парку створено міф про комплексне переживання часу: спогади і очікування водночас. Застигла пластикова людина об’єднала в собі образ універсалізованого туриста, коли людина перестає бути важливою, головне – фіксація його місцезнаходження. Натовп «різних чужих», в якому стає складно роздивитися унікальність окремої особистості або культури. Серед натовпу знаходиться одна людина, яка шукає себе в міфологізованому минулому, глобалізованому сучасному і постгуманістичному майбутньому. Ця людина не встигла вжитися в одну із запропонованих ролей, не наділа маску туриста, споживача продуктів мультикультуризму. Саме таку людину знаходить в натовпі Віктор Сидоренко, окреслюючи його яскравими кольорами.
Віктор Сидоренко: «Міфи, які нагнітали фальшиву гордість за «все своє» в радянські часи викликали у частини суспільства звикання. І без цих міфів багато хто виявився психологічно не готовим до нових умов. Вони почуваються неначе у «підвішеному» стані, не розуміючи, яким стане їхній новий ідеологічний і культурний фон. Хтось сприйняв це, як свободу, а хтось, як вільне падіння. Але з іншого боку – ці нові відчуття або проблема, з якою ми зіткнулися, і є основою для нашого суспільства. Нас вчили, що об’єднувати може тільки укріплення віри у велич «своїх» і ницість «чужих». А виявилося, що об’єднувати може бажання разом вирішувати загальні проблеми. І спільні проблеми існують не тільки всередині українського суспільства, але й в усьому світі».
Експозиція «Деперсоналізація» відкрита для перегляду 5-7 травня 2017 року в парку Палацу Потоцьких.