Що думають іванофранківці про мера Марцінківа: фокус-група від “Галки”
15 Тра, 2017 09:15
Майбутні соціологи з Прикарпатського національного університету спільно з “Галкою” провели серію анонімних групових інтерв’ю іванофранківців різного віку (від 25 до 60-ти років) на актуальні для міста теми.
Читайте також: Франківськ планує придбати девʼять дуобусів для нового маршруту
Однією з тем стало сприйняття мешканців роботи міського голови Руслана Марцінківа та його конфлікт з Управлінням захисту економіки щодо запізнілого внесення у електронну декларацію відомостей про придбання машини у кредит.
Загалом щодо діяльності Марцінківа респонденти висловлювалися позитивно. Старші жителі Івано-Франківська назвали таку ефективно здійснену роботу: створення робочих місць для мешканців міста, щорічний звіт та зустрічі з мешканцями в мікрорайонах, дорожнє будівництво (велодоріжки), багато зроблено прибудинкових територій, дворів, відродження футбольної команди, зміни у транспортній системі.
Ч2.1: «(..) він Франківськ наближує до Євросоюзу своїми діями, своєю роботою».
Натомість молоді мешканці міста розділились на дві протилежні позиці: з одного боку висловлювались позитивно про ремонти доріг та тротуарів, благоустрій дворів тощо, а з іншого боку друга половина вважає ремонт доріг та тротуарів неякісним, а благоустрій дворів та вулиць окозамилюванням, оскільки, всі ці роботи ведуться за кошти міського бюджету, а мер, на їхню думку «піариться» за допомогою всього вище перерахованого.
Ж1.2: «На даний момент мене цілком задовольняє, не хочу слухати хто там, куди діли ті гроші… Є результат. Мені нормально іти вночі, не страшно вертатися додому тому, що все освітлено, це мене влаштовує. … Отож це моя думка, поки мене все влаштовує. Ну, типу, мало воно бути гірше – то хай вже буде так».
Ч2.2: «Я теж кажу відкинути ім’я “Свободи” і подивитись на те, що людям зараз окозамилювання проводять, все. Враховуючи, який бюджет, що можна з нього взяти, вам роблять маленьку частинку, лампочку якусь за 10 грн оптом і бруківку, яку власний завод робить. Подивіться хто тендери виграє, почитайте трошки детальніше, звідки та бруківка йде…»
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що думають іванофранківці про маршрутки: фокус-група від “Галки”
Щодо загальної необхідності електронних декларувань в Україні, респонденти висловлювались приблизно однаково: певний позитив декларування все таки несе, проте відсутній контроль та санкції щодо чиновників, які оприлюднюють величезні статки, що не перевіряються, та які не несуть ніякої відповідальності.
Ч3.2: «Вони повиставляли: маю готівки 10 лямів. І що? Ніхто ж його не спитав де він їх взяв. … Немає результату».
Також були певні відмінності: старші говорили про відчуття сорому і обурення, які викликало в них оприлюднення декларацій нашої політичної «еліти» на весь світ.
Ж1.1: «Я вважаю, що це взагалі позор для нашої країни тому, що ми висвітлили шо(…). І шо з того? Ми якісь кошти повернули собі? Для чого це?»
Ч3.1: «Дуже шкода, що це все перетворилось в комедію, розумієте? Хоча, дійсно. Це комедія, яка на цілий світ комедія. Комедія з комедій».
Ж4.1: «Так, але у нас біда в тому, що вже хто явно це показав і щось все заглохло… І нічо і нікого їхні мільярди не цікавлять.»
А молодь наголосила на відсутності простих та чітких інструкцій заповнення е-декларацій, що може призвести до таких ситуацій, як, на їх думку, нещодавнього конфлікту мера з правоохоронними органами.
Ч4.2: «Незнання законів не звільняє від відповідальності».
Цю тему підняли відразу ж старші респонденти і також відзначили свою підтримку меру і припущення про причини цих подій.
Ж1.1: «(…) А людина купила собі, от як скажем про нашого мера, не знаю подробиці, але про це ж по радіо говорилося, людина собі купила… Можливо, вона мала можливість. Вона що, не має права купити за те, що вона заробила?..»
Ч2.1: Я хочу додати просто. Мер нашого міста їздить на машині, яка була придбана ще в перший термін, коли обрали пана Зіновія Шкутяка. Оця Шкода Октавія, Шкода СуперБ, оця машина.. Я її знаю. Не раз… Постійно її бачу. Тобто от ця машина вже має… Шкутяк два терміни їздив – це 10 років. Анушкевичус – це є 20 років. Ну, вот, тепер мер їздить. Ну, ну шо там.. Які там до нього можуть бути претензії?
А саме, причинами визначили людську заздрість , діяльність нечесних політичних конкурентів і політичним переслідуванням одноголосно назвала молодь.
Ж1.1: «Зависть якась, людина на виду, дуже легко оцінювати людину, яка працює.»
Ж3.1: «Я вже. Я також вважаю, що це такі конкуренти політичні. Просто хочуть очорнити»
Ч2.2: «Так вибачте, на нього не одна відкрита справа є, три вже є, йому вручають ті повістки, це цирк відбувається з тими лікарняними, це смішно…».
Щодо неефективної роботи мера, яку потрібно вдосконалювати, старші жителі визначили у таких напрямках: збереження культурної спадщини (пам’яток архітектури), не припиняється забудова центральної частини міста (яка спотворює загальний вигляд центру міста), робота з утеплення будинків, питання теплопостачання (дозволи на індивідуальне опалення), надання більших преференцій МІУКу порівнно з ОСББ.
Молодь визначила інші напрямки неефективної діяльності: проблеми всього комунального господарства загалом, а особливо комунального транспорту, також респонденти відзначили відсутність владного контролю підрядних організацій, що здійснюють безпосередні роботи, та певну непослідовність рішень міської влади.
Ч2.2: «Смушак у фейсбуці пише: «Добре, група проти, давайте не будем нищити, зрізати ті горіхи» Хоча перед тим розписана отака стаття, що коріння пошкоджує дамби, треба все зрізати».
Загалом, респонденти висловили багато похвал за відкритість мера до ініціатив. Для покращення роботи респонденти загалом побажали Марцінківу прислухатися до міста, бути господарем у місті, облагороджувати його (відпочинкові зони) та привести до ладу комунальну сферу життя.