Обласна рада прийняла звернення до керівництва країни щодо амністії, тарифів, мораторію на землю та російського капіталу
30 Чер, 2017 11:40
Івано-Франківська обласна рада на засіданні 30 червня прийняла звернення до президента, уряду та парламенту щодо врегулювання економічної та соціально-політичної ситуації в Україні.
Звернення зачитав Василь Санатович, депутат обласної ради. У зверненні вимагають, щоб президент підписав закон про амністію 2016-ого року. Просять Кабмін та Верховну Раду вжити заходів з націоналізації російського капіталу в Україні. Закликають продовжити мораторій землі до врегулювання соціальної та економічної ситуації в Україні. А також – припинити постійне зростання тарифів для населення на комунальні послуги.
Нагадаємо, аби підтримати відповідні вимоги, під стінами адмінбудівлі влаштували мітинг.
Заступник голови облради, представник «Батьківщини» Василь Гладій нагадав, що обласна рада вже приймала звернення щодо тарифів, націоналізацію російського банку та продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі.
«Безумовно, що ми підтримаємо і четверту вимогу – підписання закону про амністію 2016-ого року, що дасть змогу визволити учасників АТО, які сьогодні перебувають у відповідних місцях, – сказав Гладій. – Просимо депутатів підтримати всі пункти звернення. Ми маємо сказати владі, що сьогодні українці не сприймають ту політику, яку веде президент, уряд та депутати Верховної Ради».
Проти пункту щодо продовження мораторію на землю виступив представник «БПП Солідарність» Роман Ткач, який раніше зачитував звернення фракції щодо цього питання. Депутат вважає, що не можна бездумно вимагати продовження мораторію, спершу треба спитати думку людей, які мають паї.
«Вам держава дала сертифікати на приватизацію квартир. Ви вже двадцять разів продали ті квартири. Чому ви сьогодні забороняєте людям продавати землі?» – заявив Ткач.
Депутат-свободівець Михайло Королик сказав, що у 90-тих багато державних підприємств були приватизовані людьми, які тепер є олігархами. Запровадження ринку землі також може призвести до встановлення монополії на землю.
«Якщо ця земля буде продана сьогодні, то не відомо, кому вона потрапить в руки. Немає так багато людей заможних, які купуватимуть землю», – зауважив Королик.
«Бідний селянин має право продавати землю якщо її захочуть купити китайці?» – підтримав його депутат Василь Попович.
Голова облради Олександр Сич сказав, що він проти запровадження ринку землі у теперішніх умовах. У Конституції земля – особливе національне багатство, його продаж загрожує українській державності.
«Механізм розпродажу землі є механізмом демонтажу української держави», – заявив Сич.
У підсумку, звернення прийняли. 54 депутати проголосували «За», утрималися чотири, десять не голосували.