Прикарпатські благодійники мітингували під Кабміном, щоб допомогти онкохворим людям (ВІДЕО)

Автор: Дубінець Вікторія

17 Лип, 2017 09:19

Поділитись публікацією
Прикарпатські благодійники мітингували під Кабміном, щоб допомогти онкохворим людям (ВІДЕО)

Благодійна організація «Коник Хелп» мітингувала у Києві, щоб допомогти людям, які стоять у так званій “черзі смерті”.

Про результати протесту розповіли на сторінці БО.

“Маємо перемогу! Чому та як все було?

На жаль, ми вже давно досить близько знайомі з «чергою смерті». Повірте, це було далеко не найкраще знайомство. Таке не забувається.

І ось рівно тиждень тому ми натрапили на цікаву інформацію в Інтернеті. Смерті онкохворих, ні в чому не винних людей, яким просто не пощастило, набридли не лише нам. Ми зв’язалися з тими людьми й разом вирішили звернутися до представників влади напряму – вийти на мітинг.

Далі було кілька надзвичайно продуктивних днів. У нас працювали всі. Кожен мав свою роботу… Виїхали пізно вночі й на ранок 12 липня уже були в столиці.

Мітинг організували онкохворі, їх родичі та близькі (серед них Юрій Андреєв з дружиною Іриною, Жанна Остапчук та інші) та благодійники (з ними й «Коник Хелп»). Ще не було 10 години, а ми всі вже стояли біля стін Уряду.

Одразу й перші перепони: поліція не дозволяла розкласти наш намет. Без нього ми б не обійшлися. По-перше, на мітингу було багато онкохворих, яким заборонено перебувати під сонцем, намет – це місце, де вони могли б заховатися, щоб запобігти погіршенню стану здоров’я. По-друге, потрібно було десь залишити речі, та й звукова апаратура теж не повинна перегріватися. Суперечки з поліцейськими були недовгими. До нас підійшов нардеп Сергій Мельничук і запропонував свою допомогу. Саме тому до намету прикріпили листок паперу з написом «Приймальня народного депутата Мельничука С.П.». І намет стояв непорушно до кінця дня, слугуючи приХистком для учасників мітингу.

Було досить багато людей. На плакатах писали фрази на зразок «Ми хочемо жити!», «Черга на фінансування ритуальні послуги», або такі, що розповідали історії людей, які знаходяться чи колись знаходилися в «черзі смерті». Кожен мав право висловитись. Люди підходили до мікрофона й виголошували свої промови, говорили про наболіле. Все це фіксувалося ЗМІ.

До нас підходила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона відповідала на запитання активістів і навіть підписала наше звернення до Гройсмана, яке потім було передане до Кабміну.

Поки мітинг тривав, кілька активістів відвідали засідання Комітету ВР з питань охорони здоров’я. Це перед початком засідання ми почали діалог із членами комітету, намагаючись пояснити їм, що люди в черзі не можуть чекати. Саме з нашого питання й розпочалось засідання. Проголосували одноголосно – вирішили виділити 420 мільйонів гривень з бюджету на фінансування операцій за кордоном тих людей, які зараз у черзі, й тих, які потраплять у неї до кінця цього року. Цю суму підтвердив і заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик. Звідти ми вийшли задоволені. Перший день закінчився.

Та саме на засіданні Комітету ВР з питань охорони здоров’я ми дізналися, що черга збільшилась на 26 людей. В ній було 93 особи, тепер же – 119. Значить, коштів треба більше.

Наступного дня біля Верховної Ради почалось ціле «дійство». То було складне засідання, адже депутати збирались на канікули, а на порядку денному були медична й пенсійна реформи та зняття недоторканості з народних депутатів. Тож ми почали сумніватись у тому, що нардепи знайдуть час на розгляд нашого питання. Попри все, час вони таки знайшли.

На засідання Комітету ВР з питань бюджету Уляна Супрун не змогла прийти. У МОЗі аргументували це тим, що під міністерством був мітинг проти медичної реформи. Напевно, її можна зрозуміти… Та на бюджетний комітет прийшов заступник міністра Линчевський. Скажемо прямо, користі з нього майже ніякої. Чоловік мовчав, навіть не намагався відстоювати права онкохворих, та й на питання відповісти не міг, адже володів «застарілою інформацією». Нашим активістам довелось трохи допомогти членам комітету. Вони перекрили вихід із зали: підперли двері столом. Напевно, це й допомогло народним обранцям подумати й прийняти хоч якесь рішення.

Гройсман, як ми просили у зверненні, дав доручення міністру фінансів Данилюку покрити потребу МОЗу. Але Мінфін окрім 100 млн. грн., яких давно просить Супрун, коштів не надає.

Переговори. І рішення.

Виділять 186 млн. грн. з бюджету на лікування людей з черги за кордоном.

Верховна Рада проголосувала конституційною більшістю – 309 голосів ЗА. Оплески!

Отже, хоч і не повністю, та ми таки добилися свого! Це перемога!

Та ця перемога поки маленька. Адже коштів навряд вистачить на лікування навіть тих 93 людей, які спочатку були в черзі. А тут уже 119 осіб… Та діагнози у них різні, ціни операцій теж не однакові. Тож сподіваємось, усе буде добре)

А ми тепер чекаємо повернення Верховної Ради з канікул. Раптом що, ми готові діяти далі.

To be continued”, – написали благодійники.