В Івано-Франківській обласній лікарні вперше провели операцію з відновлення кровопостачання судин серця.
Нещодавно на базі новоствореного Центру рентгенендоваскулярної діагностики та лікування обласної клінічної лікарні вперше було проведено операцію – відновлення кровотоку по судинах серця, ураженних атеросклеротичним процесом (реканалізацію хронічної оклюзії проксимального відділу передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії ), повідомляє Департамент Охорони Здоров’я.
Її провів інтервенційний кардіолог Центру Юрій Курилець. До складу операційної бригади також ввійшли анестезіолог Юрій Ткачук та операційна медсестра Галина Дзвонка.
За словами лікаря-оператора, ця гілка кровопостачає найважливішу третину серцевого м’язу, а саме ті відділи серця, які відповідають за велике коло кровообігу. Їх закриття супроводжується обширним інфарктом міокарда.
У пацієнтки були рятівні перетоки з іншої судини, що уберегло її від інфаркту. Операція була проведена у плановому порядку.
Результатом операції є відновлення кровообігу по судинах серця і у хворих після оперативного втручання відразу зникають явища стенокардії (болевий синдром) та значно знижується ризик виникнення інфаркту міокарда.
«Пацієнтка звернулась у лікарню зі скаргами на періодичну задишку, болі в ділянці серця, встановлено діагноз: «стенокардія напруги та атеросклеротичний кардіосклероз». Оскільки пацієнтка хворіє супутніми захворюваннями нирок, хронічною недугою опорно-рухового апарату, був обмежений руховий режим, саме тому не мала типових скарг з боку серця, – повідомив спеціаліст. – Та все ж у пацієнтки відбувались зміни, які відповідали недостатності кровопостачання серцевого м’язу і консультуючим лікарем-кардіологом було запропоновано діагностичну процедуру що дозволяє оцінити стан судин серця у вигляді коронарографії. Це дало змогу повністю оцінити патологію кровопостачання серця і обрати оптимальний метод лікування».
В оптимальні терміни було проведено відновлення кровотоку по судині серцевого м’язу малоінвазивним методом через прокол артерії на кінцівці, що для пацієнтки було мало травматичне. Після таких операцій невеликий і післяопераційний період, він триває 3-5 днів. Також на базі обласної клінічної лікарні пацієнтка пройшла повний реабілітаційний курс лікування. Після виписки пацієнтка повернулась на продовження амбулаторного лікування інших супутніх недуг.
Унікальність цієї операції полягає в тому, що відновлювати кровопостачання звужень достатньо важко і перш за все враховується досвід оперуючого лікаря та наявність необхідного інструментарію.
Серед основних причин звуження судин, що кровопостачають серцевий м’яз, кардіолог Юрій Курилець називає холестеринові відкладення, які накопичуються під внутрішньою стінкою, так звані «атеросклеротичні бляшки», що в подальшому приводить, як уже повідомлялось, до стенокардії та розвитку інфаркту міокарда.