У Франківську відкрився фестиваль “Сторінками української книги” (ФОТО)
09 Лис, 2017 14:02
В івано-франківській галереї “Бастіон” 9 листопада відкрилася виставка “Сторінками української книги”.
Читайте також: У Франківську стартував Чемпіонат України з вільної боротьби (ФОТО)
Ця, вже традиційна для міста подія, присвячена Дню писемності. А цього року також ювілею створення УПА. Тому відкриття почалося з тематичного театрального дійства. Його створили актори драмтеатру та Нового театру.
Заступник голови ОДА Ігор Пасічняк подякував всім літераторам і видавцям, які долучилися до нинішнього свята.
“Наша історія – в українській книзі. У поезії, прозі , наукових дослідження. Наше майбутнє – у підручниках, за якими вчитимуться наші діти”, – звернувся він до присутніх.
Також вихованки модельної школи «Мадемуазель» продемонстрували колекцію одягу з елементами етнічного стилю «Чар-зілля» Оксани Калинчук та представили книги, які видані цьогоріч за рахунок коштів регіональної цільової Програми підтримки книговидання на 2016-2020 роки.
Цьогорічний фестиваль відбувається під гаслом “Читаймо українське, читаймо українською”. Відвідувачі виставки протягом двох днів можуть придбати у “Бастіоні” книги від івано-франківських книгарень та видавництв. Крім того, поспілкуватися та взяти автографи у відомих письменників.
Програма
9 листопада, четвер. Галерея «Арт-на-Мур»
13.00 Урочисте відкриття.
14.00 Презентація виставки каліграфії «Наша кирилиця», підготовленої Інститутом мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
14.00 Презентація книг лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, директора Львівського національного літературно-меморіального музею І.Франка, професора Романа Горака «Кинути каменем: есеї про Ірину Вільде»; «Бажав я для скованих волі…» (Біографія Івана Франка).
15.00 Презентація книги лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, премії «Українська книжка року» Мирослава Дочинця «Зряче перо. Роман з аркушем».
16.00 Презентація книг видавництва «Апріорі» (м.Львів): «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції» та “ЩЕмить” за участю авторів Андрія Сови, Ярослава Тимчака, Оксани Кузів.
17.00 «Зродились ми великої години. До 75-ї річниці УПА»: презентація збірки новел та есеїв Василя Бабія «14» та нового числа часопису «Перевал» (редактор Ярослав Ткачівський).
17.30 Презентація книг, виданих у рамках регіональної цільової програми підтримки книговидання: «Глінтвейн дорогою на Говерлу» та «Згарди» (видавництво «Дискурсус») за участю авторів Василя Карп’юка та Власти Власенко.
10 листопада, п’ятниця, галерея «Арт-на-Мур»
12.00 Театралізована літературна вікторина для дітей «У казки на гостинах».
Презентація журналу «Дзвіночок» та книг головного редактора журналу, лауреата Міжнародної та Національної премій ім.Д.Нитченка та О.Пчілки Лесі Пилип’юк-Диркавець «Казочки-перлинки» й «Котик зорі рахував».
13.00 Презентація поетичної електронної книги «Плетиво» авторів Марії Микицей (Івано-Франківськ) та Юлії Баткіліної (Харків) у рамках проекту «Схід-Захід разом».
13.30 Презентація антології «Ми з дев’яностих. Віднайдене покоління». (Упорядник – Світлана Бреславська. Модератор – Євген Баран).
14.00 Презентація книг голови обласної організації НСПУ, заслуженого працівника культури України Євгена Барана «Недописана книга», «Недописана книга. Частина инча», «Говорить Євген Баран».
15.00 Презентація книги «Словник музичних термінів», виданої в рамках проекту «Український простір». Укладачі директор обласної філармонії ім. І.Маланюк Василь Тимків, Олена Підручна.
16.00 Презентація книги Оксани Парипи, Петра Парипи «Великі українці без масок». Модератор – академік, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Качкан.
17.00 «Слово гуцульських предків»: Презентація книг видавництва «Писаний камінь» (м.Косів) та видань, надрукованих на виконання цільової програми підтримки книговидання у Верховинському районі.
18.00 Урочисте закриття.