Соловей не підкуповує виборців, а “допомагає тим, хто постраждав від підвищення цін”
16 Жов, 2014 16:24
Юрій Соловей прокоментував ситуацію довкола свого соціального магазину.
Читайте також: П'ять золотих та дві срібні медалі Кубку України вибороли франківські кікбоксери (ФОТО)
Як відомо, громадянська мережа “ОПОРА” назвала соціальний магазин Юрія Солов’я у Снятині непрямим підкупом виборців. Натомість сам кандидат стверджує, що такі магазини – це тільки соціальний проект і вони існують в області ще з 2009-ого року.
За задумом кандидата в нардепи, магазин має допомагати мешканцям, які постраждали від різкого підвищення цін на продукти. Він стверджує, що проект діє у Верховинському, Косівському і Снятинському районі, а також у всіх населених пунктах області.
“Це суто соціальний й аж ніяк не політичний проект. Ми будемо намагатися поширювати його за межами області. Відповідну програму для здійснення в інших регіонах України розробимо на державному рівні”, – пояснив Юрій Соловей.
Водночас, як повідомляє ОПОРА, магазин у Снятині відкрився 11 жовтня. З того часу в крамниці постійні черги, людей приваблюють низькі ціни.
Вперше соціальні магазини від імені Солов’я з’явилися у 2009 в Івано-Франківську, коли він балотувався на посаду мера міста. Журналісти тоді запитали пана Солов’я, наскільки безкорисливими є такі мотиви. «Громадський форум не зупинив жодного розпочатого проекту… Будуть працювати і соціальні магазини. І я гарантую на 100%, що вони працюватимуть і протягом 2010 і протягом 2011-го – до того часу, поки в них буде суспільна потреба, і незалежно від того, чи стане Юрій Соловей мером, чи ні», – пояснював Соловей в інтерв’ю «Галицькому кореспонденту».
У 2010 році, під час балотування Юрія Солов’я на посаду Івано-Франківського міського голови, присутність «Соціальних магазинів» у агітаційній кампанії Юрія Солов’я Громадянська мережа ОПОРА теж розцінювала як непрямий підкуп виборців, оскільки продаж продуктів на пільгових умовах супроводжувався агітаційними матеріалами кандидата.
«На мою думку, факт відкриття соціального магазину напередодні виборів, який відбувся за сприяння кандидата, та принцип і форма роботи магазину містять ознаки непрямого підкупу виборців.
У діяльності соціального магазину не було би порушення, якби під час виборчої кампанії там не використовувались ім’я кандидата та символіка партії на плакатах, вивісці та в агітматеріалах. Адже, згідно з законодавством, непрямим підкупом виборців вважається надання виборцям на пільгових умовах товарів, що супроводжується згадуванням назви партії чи імені кандидата.
Керуючись частиною 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», ОПОРА розцінює діяльність соціального магазину як непрямий підкуп виборців», – зауважив Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.