На колишньому франківському заводі дітей вчитимуть складати роботів (ФОТО)
02 Кві, 2018 15:00
Другого квітня в місті презентували освітній простір для технічної та IT освіти дітей. Він працює на базі переоблаштованих площ заводу «Промприлад.Реновація».
Читайте також: У Франківську діти переселенців, бійців АТО та юні іванофранківці створили екоплакати, які навесні розвісять вздовж Бистриці (ФОТО)
Цей освітній простір стане майданчиком для розробки та реалізації навчальних програм і курсів технічної та ІТ освіти для дітей та підлітків, розповіли його організатори на зустрічі зі ЗМІ. Зокрема молодь вчитимуть програмувати та моделювати роботів з використанням конструкторів LEGO.
Обладнання та набори для дітей забезпечили німецькі спонсори,тому навчання безкоштовне, а батькам не доведеться нічого докуповувати. Цікаво, що домашніх завдань, як таких також не буде – дітям даватимуть інформацію для саморозвитку у вигляді посилань на інтренет-ресурси та різноманітні ютуб-канали.
Перші три місяці простір працюватиме у тестовому режимі, інформує «Галка».
Він буде функціонувати з неформальною IT освітою у рамках проекту «Girls can!» Особливістю стане акцент на підтримці ранньої професійної орієнтації дівчат у технічній та ІТ сфері.
Як зазначила представниця ГО «Іншої Освіти» Альона Каравай: «Досі дівчат виключають з переліку претенденток на ролі майбутніх винахідниць та іноваторок ,технічних спеціалісток ,обмежують їх розвиток «гуманітарними» освітніми траєкторіями».
Тому у групах буде не менше половини дівчат.
Представник РобоклубуІф-Сергій Никоноров розповів про те , що до проекту залучено 20 шкіл міста.
«Усі школи міста отримати лист-запрошення ,20 захотіли співпрацювати . Їхні вчителі проходять у нас навчання, діляться досвідом та навчають своїх учнів, яких наданий момент набрали 420. Їхній вік від 5 до 15 років. В робо-клуб приходять за атмосферою а не суто за набором. Діти навчаються знаходити спільну мову, обговорюють компроміси, складають плани»
Ольга Солом’яна, представниця «Іншої освіти» додала : “Ми не обмежуємось цією локацією, намагаємось допомагати відкривати гуртки робототехніки при школах, проводити семінари для вчителів інформатики по області та передавати досвід. Тому що спеціальність пов’язана з IT-це майбутнє,це перспективно. А також розвиває творчість,бо кожна група може створити щось нове».