Міністр освіти пояснила, за яким мовним принципом нацменшини вчитимуться у школах (ФОТО)
04 Тра, 2018 10:51
Четвертого травня в Івано-Франківську стартував міжнародний освітній форум, що проходить в межах Третього міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір».
Читайте також: Понад чотири тисячі прикарпатських вчителів готові викладати у "Новій українській школі"
На захід завітала міністр освіти України Лілія Гриневич. Перед початком заходу вона прокоментувала ситуацію із новим підходом навчання у школах національних меншин.
“Ми викладаємо українською мовою, але не всі предмети з п’ятого класу. Тому що дитина, яка вдома, на вулиці розмовляє угорською мовою, не зможе з п’ятого класу добре говорити українською, і вчити нею математику. Бо не знатиме два предметами. Ми взяли модель Естонії і Латвії “60 на 40″. Це – той мінімум, які повинні вивчати діти державною мовою, і до нього мають йти впродовж навчання. Поступово запроваджуватимемо предмети українською мовою, особливо гуманітарного циклу, які мають багато українських назв, а далі збільшуємо кількість до 60% державною мовою, 40% – мовою нацменшини (це 3-4 предмети). Якщо цього досягнемо – це велике зрушення на користь українських громадян, незалежно від їхнього походження, їхньої інтеграції у суспільство”, – сказала Гриневич.
Вона наголосила, що за таким принципом навчатимуться нацменшини з Європейського союзу. Школи російської меншини вчитимуться за принципом 80 на 20, тому що українська і російська мова – з однієї підгрупи споріднених мов, інформує “Галка”.