Геловін — свято нечистої сили, що суперечить вірі у Бога, через нього біси показують своє володарювання, – священик-екзорцист

Автор: Людмила Баран

31 Жов, 2014 22:05

Поділитись публікацією
Геловін — свято нечистої сили, що суперечить вірі у Бога, через нього біси показують своє володарювання, – священик-екзорцист

На Геловін магазини Франківська прикрашені гарбузами та подібною атрибутикою, кафе та клуби міста заманюють відвідувачів розважальними програмами. Представники церкви традиційно попереджають про шкоду відзначення західного свята. 

Про серйозні наслідки святкування Геловіну розповідає християнське видання “Credo“, цитуючи білоруського  священика-екзорциста Андрій Шута:

«Геловін — це ніяка не забава, і нічого спільного з християнством не може мати. Деякі екзорцисти мають приватну думку, що навіть переодягатися в костюм сатани або чорта небезпечно. Найголовніше — це ідея, з якою метою ти це робиш, що тобі це дає, чому ти в цьому береш участь. Демони — вороги життя, вороги спасіння, і тому сама ідея Геловіну не прийнятна для християнина».

За його словами, тяжкі наслідки таких «розваг» — відкриття свого життя для демонів.

“Навіть якщо ти атеїст, це не означає, що ігри з бісами пройдуть для тебе безслідно. Людина, яка не визнає Бога, — хороша приманка для сатани. Геловін — свято нечистої сили, створений всупереч вірі в Бога, через нього біси показують своє володарювання, і християнин не може в ньому брати участь”, – говорить Андрій Шут.

геловін кошмар хеллоуін halloween_blue

Видання “Католицький оглядач” пише, що багато українців святкують Геловін, навіть не задумуючись над корінням і значенням цих поганських ігрищ. Але справа набагато серйозніша, аніж просто «прикол».

Геловін тягне своє коріння з поганської релігії кельтів. Це реліктовий залишок дуже серйозних релігійних обрядів ночі напередодні нового року. Цей час вважався таким, коли стерті границі світів уможливлюють розгул усяких духовних сил. Погани жили у світі, сповненому каверзливих богів і підступних демонів.

Серед поганських народів Європи були розповсюджені різні масковані дійства, карнавали – галасливі, веселі й страхітливі. Погани прагнули в цей день обманути своїх богів, духів, демонів, душі предків, щоб уберегти себе від їхніх каверзів.

2216 геловін макіяж скелет жах монстр

Ці дійства часто були оргіястичного характеру, й народ, особливо по селах (до речі, слово “поганин” насправді від латинського paganus – селянин), твердо тримався цих дикунських традицій навіть після офіційного хрещення.

Тому Церква на Заході запровадила Свято усіх святих. Церква Римського обряду святкує його 1 листопада, саме на день кельтського поганського Нового року. Приклад святих і їхнє заступництво – цю силу Церква протиставила  демонському розгулу.

Церква радить перед тим, як приймати чужу поганську традицію – святкувати Геловін, робити люстри з гарбузів, перевдягатися на прислужників диявола, поставити собі питання: хто я – християнин чи поганин?

геловін enhanced-28064-1413820469-15

Проти святкування Геловіну виступають також українські націоналісти. Вони вважають за потрібне замість розваг, навіяних американськими фільмами згадати своїх героїв. Зокрема,  Січових Стрільців, які в ніч на 1 листопада 1918 року встановили владу Української Держави на території Галичини. Також 31 жовтня в Івано-Франківську  відзначили  річницю проголошення ЗУНР.

геловін