Згідно з поставою уряду, з 1 вересня усі матері при виписці з пологового будинку мали б отримати подарунок від держави – дитячий соціальний набір бебі-бокс. Це коробка-люлька, наповнена 25-манеобхідними для новонародженого речами.
Читайте також: У Франківську нагородили вісьмох учнів, які склали ЗНО на 200 балів (ФОТО)
Про це пишуть “Вікна”, інформує “Галка”.
Вартість пакунку малюка становить 5 тисяч гривень. На закупівлю бебі-боксів виділяється державна субвенція. Розпоряджається нею обласний департамент. Тож на рівні Калуша, пологовий будинок мав би отримати готові набори малюка і видавати їх матерям при виписці.
Однак станом на 10 вересня, як повідомив головний лікар пологового будинку Калуської ЦРЛ Микола Тимків, заклад не отримав жодного бебі-боксу.
Відтак усі матері, які з 1 вересня виписалася з пологового, а це близько 30 осіб, пишуть заяви на отримання бебі-боксу. Їх поки що акумулюють у пологому, а наприкінці місяця передадуть в міське управління соцзахисту.
Як роз’яснило Міністерство соціальної політики, кожна мама, яка буде виписуватись із пологового будинку з 1 вересня 2018 року, може звернутись із письмовою заявою про отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Таку заяву можна подати безпосередньо в пологовому будинку.
Заступник начальника управління соціального захисту Калуської міської ради Володимир Климентій зазначив, що станом на 10 вересня жодна заява з приводу отримання пакунку малюка до управління не надходила. Тобто усі матері залишають їх у пологовому будинку.
За словами посадовця порядок є таким: після того як орган соцзахисту отримає заяву, він має звернутися до обласного департаменту соціальної політки. Звідти передають бебі-бокс і вже працівники міського управління соціального захисту мають доставити його додому до новонародженого. З моменту реєстрації заяви, каже Володимир Климентій, і до отримання бебі-бокса може минути не більше 17 днів.
Між тим видається що пакунки малюка у Калуші треба буде чекати місяць і більше. Тобто значною мірою загублено саму його ідею як набору необхідних речей, які можуть знадобитися дитині одразу після народження. Адже сім’ї з новонародженими напевне не будуть місяць чекати поки держава їм подарує крем, мило, присипку, пелюшку, термометр і так далі, а купуватимуть усе що необхідно дитині з перших днів життя самостійно.