На Франківщині значний брак вакцин від дифтерії і кору

Автор: Застава Максим

02 Лис, 2018 08:09

Поділитись публікацією
На Франківщині значний брак вакцин від дифтерії і кору
У четвер, першого листопада, за участю заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, керівництва департаменту охорони здоров’я та профільних спеціалістів відбулась селекторна нарада з представниками МОЗ та Центру громадського здоров’я щодо стану захворюваності на кір та ситуації зі щеплення в Україні.

Читайте також: Завтра на стадіоні "Рух" запрацює центр вакцинації - Марцінків

Зокрема, присутні в студіях почули причини зростання захворюваності на кір в Україні у вересні-жовтні 2018 року, показники охоплення вакцинацією, зростання кількості летальних випадків від кору у 2018 році, прогноз подальшого розвитку захворюваності на кір, заходи профілактики кору тощо. Також у своєму зверненні до учасників наради Володимир Курпіта, Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України надав роз’яснення щодо підвищення рівня захворюваності на кір в Україні у вересні-жовтні 2018 року, причин та потенційних наслідків зростання захворюваності.

 «За минулий тиждень спалах кору посилився, захворіло 1300 осіб, – повідомила заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина. – За весь період цей показник вже склав 35 233 захворілих, з яких – 15 з летальним випадком».

Як проінформував директор департаменту охорони здоров’я Микола Стовбан щодо ситуації з кором в Івано-Франківській області, станом на 31 жовтня на Прикарпатті від початку року зареєстровано 3612 випадків, з них – 971 серед дорослих та 2641 – діти віком до 17-ти років. Також керівник зазначив, що згідно висновків комісії МОЗ України з розслідування спалаху кору в селі Петранка Рожнятівського району було вжито низку термінованих заходів, зокрема, скореговано плани вакцинації на поточний рік, запроваджено щоденний моніторинг щодо реєстрації захворюваності на кір в регіоні, а також розпочато тренінги з медичним персоналом, які відповідають за проведення імунізації, щодо тактики ведення, зберігання і забезпечення альтернативними джерелами енергопостачання.

Щодо вакцин, посадовець додав, що вакцину АКДП у 2018 область не отримувала і користувалась залишками 2017 року. Вакцину КПК було отримано у кількості 29 тисяч доз при потребі 60 тисяч, вакцину АДП 39 тисяч доз. Дефіцит вакцини АДП-м складає 180 тисяч доз, пише “Галка” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

У свою чергу керівництво МОЗ запевнило присутніх, що дефіциту вакцин в Україні немає і будуть поставлятися в області протягом трьох років безперервно, також закликало регіони відповідально ставитися до розрахунків потреби вакцин, ефективно розподіляти препарати між лікувальними закладами, стежити за їх наявністю та вчасно звертатися в міністерство, якщо потрібних вакцин нема.