40 смертей від вогню за рік: прикарпатцям нагадують правила пожежної безпеки
13 Лис, 2018 11:10
Управління ДСНС України в Івано-Франківській області звертається до громадян із проханням подбати про належний стан протипожежного захисту вашої оселі та дотримуватись правил безпеки життєдіяльності у побуті.
З настанням осінньо-зимового періоду все більшої гостроти набуває проблема забезпечення безпеки життя людини. Загалом з початку року на території області виникло понад 1800 пожеж, вогонь забрав життя 40 осіб.
“Саме в осінньо-зимовий період зростає кількість виникнення випадків пожеж в побуті, зокрема через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, електрообігрівальних приладів та пічного опалення. Тож, рятуючись від холоду, чимало мешканців обігрівають свої помешкання, і, на жаль, не звертають увагу на дотримання правил пожежної безпеки в побуті”, – кажуть надзвичайники.
Наприклад, слід стежити за тим, щоб піч у будинку була завжди у належному стані, без тріщин у складці. В місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні розподіли із цегли. Якщо підлога перед топкою дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50×70 см.
“Стежте за тим, щоб біля печей не сушили дрова, не розвішували білизни. Столи, стільці, шафи, ліжка та інші предмети повинні знаходитися на відстані не менше одного метра від грубок та печей. Не забувайте, що димарі слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково необхідно білити. Ні в якому разі не слід залишати печі, що топляться без догляну чи доручати наглядати за ними дітям”, – радять рятувальники.
У сучасному побуті широко використовується природний газ. У селах, де немає централізованого газопроводу, популярними є балони з газом, невміла експлуатація яких призводить до нещасних випадків. Варто пам’ятати, підключення або заміну балонів повинні проводити відповідні фахівці.
“У випадку, якщо ви відчули у приміщенні запах газу, то слід негайно припинити використання газових приладів, не запалювати сірники, не палити й не вмикати електричні прилади. Також необхідно перекрити крани газового устаткування, відчинити вікна для провітрювання приміщення й викликати працівників аварійної служби”, – додають в Управлінні ДСНС.
Ще одним джерелом небезпеки є нагрівальні пристрої, що не відповідають вимогам пожежної безпеки.
Основні правила, які допоможуть уникнути трагічних випадків:
- не користуйтесь несправними або саморобними електричними запобіжниками;
- періодично перевіряйте стан електропроводки в будинку, для цього запросіть спеціаліста і в разі виявлення недоліків – усуньте їх;
- праски, плитки, електричні чайники необхідно встановлювати на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших горючих речей;
- не залишайте без нагляду ввімкнені в мережу електро-радіоприлади, телевізори;
- виходячи з дому обов’язково переконайтесь чи вимкнені прилади з електромережі. Якщо виникло загорання, у першу чергу відключіть електромережу й негайно викликайте службу порятунку за телефоном «101».