Роман Фіщук: Кожен десятий українець має шум у вухах. Міфи та факти

Автор: Турій Роман

02 Гру, 2014 07:20

Поділитись публікацією
Роман Фіщук: Кожен десятий українець має шум у вухах. Міфи та факти

Про шум у вухах (тинитус): головні міфи та факти розповідає лікар-отоларинголог, керівник Навчально-практичного центру слуху ІФНМУ Роман Фіщук.

Читайте також: Франківець став переможцем престижного міжнародного конкурсу у Великобританії

«Проблема зі слухом є досить поширеним явищем. Згідно статистики Всесвітньої Організації Здоров’я на сьогодні близько 360 мільйонів людей на Землі страждають на приглухуватість. Прогнозується, що в 2025 році ця цифра складатиме 900 мільйонів, з них 90 мільйонів – це жителі Європи. Щодо шуму у вухах, то вважають, що 5-10% населення мають шум у вухах. Приблизно в 1-2% цей шум заважає буденній діяльності. Ось кілька розповсюджених міфів:

 

Міф 1: “мій шум у вухах – невиліковний.”

Факти: на жаль, на даний момент немає лікарського засобу, який може позбавити людину шуму у вухах. Але є багато засобів, за допомогою яких, можна впливати частоту та силу шуму.

Міф 2: “мій шум у вухах є симптомом дуже серйозного захворювання.”

Факти: хоча шум у вухах може бути спричинений певними станами (приглухуватість, емоційний стрес, вплив гучного шуму на виробництві, деякі лікарські засоби, травми голови і т.п.), шанси, що це симптом якогось серйозного захворювання, є дуже малими. Найкращим рішенням є звернутись до фахівця для отримання відповідної консультації.

Міф 3: “цей шум у вухах зведе мене з розуму.”

Факти: незважаючи на роздратування та стрес, викликані шумом у вухах, немає доказів, що цей стан призводить до психічних розладів. Здатність людей пристосовуватись та знаходити вирішення проблем є більшими, ніж ми уявляємо. З відповідною допомогою кожен пацієнт зможе навчитись справлятись та контролювати шум у вухах.

Міф 4: “поява шуму у вухах призведедо втрати слуху.”

Факти: хоча шум у вухах може супроводжувати втрату слуху, у багатьох людей шум може існувати самостійно. Так само у багатьох людей є приглухуватість, яка не супроводжується шумом у вухах.

Міф 5: “мій шум у вухах зникне сам по собі.”

Факти: якщо шум у вухах виник внаслідок короткотермінового впливу гучного шуму – наприклад після концерту, то велика ймовірність, що ці незручності зникнуть через певний час (від декількох годин до днів). Але якщо це шум присутній тижні або ж місяці, то існує велика ймовірність, що цей шум буде тривати довго. Через деякий час люди звикають до цього стану. Прийняти цей стан – це перший крок на шляху до покращення якості вашого життя.

Міф 6: “мій шум у вухах погіршиться з часом.”

Факти: у деяких випадках спостерігаєтьсяпосилення шуму з часом, а в інших випадках – люди навпаки відмічають покращення стану або, що тинитус став тихішим. Це може бути пов’язано з фізичними або психологічними факторами, застосуванням певного виду лікування, “звикання” до шуму, або ж внаслідок поєднання усіх трьох факторів.

«Незважаючи на причину шуму у вухах найкращим рішенням є звернутись до фахівця, який об’єктивно зможе оцінити стан та рекомендувати подальші дії відповідно до потреби конкретної людини» – переконує лікар-отоларинголог, керівник Навчально-практичного центру слуху ІФНМУ Роман Фіщук.

Теги: