Інколи омріяна відпустка на морі затьмарюється небажанням дитини не те, що купатися у теплій водичці, а й, навіть, заходити туди. Але не слід панікувати, все можна виправити та легко навчити плавати доньку чи сина.
Як навчити дитину плавати: весело та легко!
З кожним днем стає все тепліше — і сонечко посміхається ласкаво, і пташки радісно вітають весну, і квіти зухвало показують усю свою красу. І з кожним днем ближче стає літо — період шкільних канікул, батьківських відпусток і час зустрічі з морем.
Багато сімей з дітьми намагаються кожного літа поїхати на морське узбережжя. Щоб відпочити та засмагнути, щоб покупатися та оздоровити своїх малюків. Але інколи омріяна відпустка на морі затьмарюється небажанням дитини не те, що купатися у ласкавій водичці, а й, навіть, заходити туди. Але не слід панікувати, все можна виправити і потім легко навчити доньку чи сина плавати.
Процес навчання плаванню складається з декількох етапів:
– подолання страху перед водою та глибиною (якщо це є);
– навчання вмінню триматися на воді;
– освоєння та вдосконалення основних рухів для плавання.
Розглянемо кожен з них.
Дитина боїться води: як подолати страх?
Причинами боязні води найчастіше бувають:
– пережитий негативний досвід, навіть, коли він був пов’язаний з купанням у ванні;
– надуманий страх перед глибиною та вигаданими мешканцями моря (такий результат можуть давати і почуті розповіді, деякі мультики, фотографії з акулами тощо);
– природній страх як перед неконтрольованою стихією.
Для подолання страху треба деякий час та поміч дорослих. В жодному випадку не треба тягнути дитину у воду силою, насміхатися з неї, погрожувати, маніпулювати: «якщо не зайдеш у воду, не купимо тобі морозива». Силоміць любов до води привернути неможливо.
Необхідно:
- Розказувати цікавинки про воду, море; дивитися разом позитивні відео та фото.
- Купити привабливі для дитини надувні аксесуари для пляжу. Наприклад, надувні меблі на сайті spok.ua — це не лише стандартні матраци для плавання, а й весела та смішна «надувка» у вигляді стаканчиків з содовою чи коктейлем, у вигляді шматочка піци, цукерки на палочці чи смайлика. Коли дитина обере саме свій прикольний матрацик, вона неодмінно захоче випробувати його у воді.
На березі моря треба влаштовувати веселі ігри та розваги:
- бігати, оббризкуючи один одного водою чи з долоні, чи з водяної іграшкової зброї;
- змагатися у естафетах — хто швидше дістанеться надувної іграшки чи м’яча у воді;
- спостерігати за дном крізь воду — шукати там морських мешканців, мушлі, камінчики;
- спробувати полежати на вибраному надувному матраці від Спок на незначній глибині.
Поступово страх перед водою у дитини пройде. Тоді можна знайомити її з глибиною, при цьому слід, тримаючись за руки, поступово відходити від берега. Всі дії супроводжувати розмовами, посміхатися та підтримувати дитину.
Вміння триматися на воді: дитина як качечка
Наступний етап — показати дитині, як можна відштовхуватися від дна і ковзати по поверхні води. При цьому слід набрати повітря у легені, нахилитися вперед і виставити прямі руки. Поштовх ногою чи двома — і тіло почне рух по воді. Спочатку це будуть невеликі відстані, але дитина швидко навчиться контролювати своє тіло і взаємодіяти з водою.
Можна запропонувати наступні вправи:
- відштовхуватися від спини дорослого;
- навчитися ковзанню по воді, лежачи на спині;
- ковзати, занурюючись під воду.
Освоєння основних рухів для плавання: вода допомагає
Після опанування попередніх вправ можна перейти до навчання плаванню. На початку можна використовувати допоміжні засоби:
- нарукавники, щоб триматися на воді та вчити рухи;
- м’ячі, невеликі надувні подушки чи привабливі для дітей матраци, за які дитина буде триматися, удосконалюючи вміння рухати правильно ногами під час плавання.
Після цього перейти до опанування плаванням без допомоги.
Найкращий принцип навчання — це навчання на своєму прикладі. Саме дорослі і розкажуть, і покажуть, які рухи слід робити руками та ногами, як їх скоординувати, щоб потім з задоволенням та позитивом плавати.