Верховна Рада не підтримала проект постанови про відставку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. “За” проголосували тільки 97 народних депутатів.
Читайте також: Фігурант розслідування Pandora Papers - соратник експрем’єра Гройсмана
Глава парламенту Андрій Парубій зазначив, що згідно з частиною 2 статті 115 Конституції України, частиною 1 статті 15 Закону “Про Кабінет Міністрів України” Прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Повідомивши, що глава уряду надіслав свою заяву до парламенту 23 травня цього року, він надав Володимиру Гройсману слово для виступу.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман укотре заявив, що ніколи не тримався за посаду, тож не збирається триматися й тепер. “Три роки тому в цій залі ви прийняли рішення підтримати мою кандидатуру на посаду Прем’єр-міністра. Я сказав, що моїм завданням було забезпечити стабільність і не допустити кризових явищ. Тому рішення, які ми приймали, стосувалися того, щоб досягти цих цілей”, – сказав він та підкреслив, що завжди був відповідальним і ніколи не боявся відповідальності, пише “Голос України”.
Гройсман також нагадав, що, виступаючи з парламентської трибуни, він запропонував об’єднати зусилля для ухвалення ефективних рішень, однак Президент вважає, що уряд має подати у відставку.
“Я подав заяву про відставку, яку ми зараз розглядаємо”, – сказав він та наголосив, що впродовж останніх десяти днів пролунало чимало різних заяв, зокрема почали говорити про дефолт.
“Що таке дефолт? Це обнулення доходів українців, це неконтрольована інфляція, це зупинка економічного зростання, це незрозумілий курс національної валюти”, – заявив прем’єр та наголосив, що це не його сценарій і не сценарій для українців, бо він принесе кожній людині економічні втрати.
“Я поважаю будь-яке рішення Верховної Ради”, –сказав він та подякував парламенту за співпрацю.
Після того як Верховна Рада не прийняла відставку Прем’єр-міністра, Гройсман наголосив, що дуже добре розуміє, наскільки людям нині непросто. “Але я реаліст і знаю, що кроки, які ми робили, розпочинають зміни, і вони можуть бути швидшими, якщо парламентські фракції будуть об’єднуватися і голосувати”, – сказав він та закликав “не плодити ненависть”.