“Ми не обираємо, кого любимо”, – американський волонтер франківської мерії взяв участь у Марші Рівності в Києві (ФОТО)
26 Чер, 2019 13:54
23 червня у Києві відбувся черговий Марш Рівності, який організували активісти Київ Прайду.
У ньому взяли участь близько восьми тисяч учасників – як українців, так і представників інших країн. Вони виступали за права людини та ЛГБТ-спільноти. Також у центрі столиці була контр-акція – активістів, які виступали за збереження традиційних цінностей та сім’ї.
Традиційно подія набула розголосу у ЗМІ та суспільстві. Багато про неї дискутували і в соцмережах.
Одним з небагатьох франківців, котрий відкрито заявив про участь у Марші Рівності, є громадянин США Ерік Фейн – волонтер Корпусу Миру, котрий приїхав на Прикарпаття восени 2018 року. Упродовж двох років він працюватиме в управлінні інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради. Чоловік не ідентифікує себе членом ЛГБТ-спільноти, але каже, що є прихильником захисту їхніх прав.
“Галка” розпитала у Еріка, чому він вирішив поїхати на Марш Рівності, його враження від дійства та реакцію знайомих іванофранківців.
- Чому ви вирішили відвідати Київ Прайд 2019?
- Одна з причин того, чому я перебуваю в Україні, є представлення цінностей американців. Я вважаю, що ми не обираємо, кого любимо, і що всі ми заслуговуємо на те, щоб нас цінували і шанували. Я вважаю, що ніхто не повинен жити в страху або приховувати свою справжню ідентичність, і що кожен заслуговує на можливість любити того, кого він чи вона любить. Як дехто з франківців робив це у соцмережах, я хотів відкрито продемонструвати свою підтримку руху LGBT в Україні. До тих пір, поки є люди, які бояться, що вони не будуть прийняті тими, хто вони є, ми маємо ще багато роботи.
- Чи відчували ви небезпеку перед візитом у Київ на цей марш?
- У центрі того дня була також велика акція протесту проти Прайду в Києві, яка загрожував насильством над учасниками параду. Проте київська поліція зробила неймовірну роботу – усі були в безпеці і вони забезпечили ефективну безпеку для всіх учасників параду. Поліція заслуговує величезної похвали за їхню роль у здійсненні параду. Зрештою, повідомлення про любов до інших людей було набагато голосніше і сильніше, ніж повідомлення ненависті. Загалом, любов завжди перемагає ненависть.
- Які ваші враження від заходу і атмосфери на ньому?
- Це дивовижні враження – мати можливість бути частиною Прайду у Києві 2019 року. Понад 8000 українців зібралися разом, щоб показати нашу підтримку любові та рівності. Це дійсно надихало – бачити так багато українців, які відстоюють те, у що вони вірять, і вимагають поваги та гідності.
- Ви поділилися думками після Прайду у своїх сторінках у Фейсбуці та Інстаграмі – як на це відреагували іванофранківці, з якими спілкуєтеся?
- Я написав про свій досвід на параді Pride 2019 на моєму Instagram (eric_fein) і на моїй сторінці facebook, і отримав переважну позитивну відповідь від молодих мешканців Івано-Франківська. Було дуже приємно бачити, як багато молодих людей у нашомі місті висловлюють позитивні настрої щодо Прайду у Києві та загалом рівності в Україні.
Розмовляв Роман Турій