Робота зі створення муніципального реєстру повністю провалена, – Войтик
27 Чер, 2019 13:08
На думку члена виконавчого комітету, громадського діяча Вадима Войтика, робота зі створення муніципального реєстру повністю провалена.
Читайте також: "Місто людей з високо піднятими головами", - дискусія "Галки" про шанси й переваги Франківська
Своєю думкою і поясненням франківець поділився в Фейсбук-спільноті “Франківські теревені“.
“Ростуть нові мікрорайони, будуються багатоповерхівки, реконструюються дороги. Місто повинне знати де і скільки його жителів. Куди вони їздять на роботу чи навчання? Який район потребує більше шкіл і дитячих садків? Відповісти на всі ці питання покликаний муніципальний реєстр мешканців. Держава в рамках децентралізації сказала: це ваша справа, громадо. Це треба вам, і наші міграційні чи виборчі реєстри ніяк не замінюють вашого”, – пояснює Войтик щодо місії муніципального реєстру.
Він зазначив, Івано-Франківськ – в числі перших ухвалив відповідне положення і зробив важливі кроки зі створення такого реєстру на базі паспортної бази комунального підприємства Муніципальна інвестиційна управляюча компанія (МІУК).
“Але його база – це лише чверть будинків. Є приватні управителі, є ОСББ, є просто приватні оселі”, – пояснює Войтик.
Аби обслуговувати їх потреби місто створило управління реєстраційних процедур, яке вже третій рік вносить відомості про реєстрацію і зняття з реєстрації до своїх баз.
“Як ті бази виглядають? Це сторінки в ворді, потім – в екселі. І лиш нещодавно почалося точкове внесення даних в базу, аналогічну базі МІУК, окрему. За три роки, що минули, місто могло і повинне було інтегрувати всі реєстри в одну цілісну базу. Актуальну і постійно оновлювальну”, – підкреслює Вадим Войтик.
“І тут є ще один нюанс – витяги з цієї бази. Які потрібні не нам, а чиновникам. А отже, які самі чиновники і мали б отримувати, без ходіння людей по кабінетам”.
“Так от, за три роки не зроблено нічого. Колись актуальна ще інформація щодня перетворюється на попіл. Місто і далі не має жодної уяви про те, хто і де в ньому мешкає. Робота зі створення муніципального реєстру повністю провалена”, – констатував громадський діяч.
Він додав, що тим часом у Львові щодня проводиться актуалізація відповідних даних.
“Там реєстр працює і існує. Так і живемо”, – каже Войтик.