На вирішення проблем доріг і мостів Верховинщини потрібна окрема стрічка держбюджету, – голова ОДА (ФОТО)
15 Сер, 2019 17:27
15 серпня на Верховинщині з робочим візитом перебуває голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.
Він проінспектував стан аварійної дороги, яка з’єднує чотири віддалені гірські села: Буковець, Дземброня, Топільче, Зелене. Ця ж дорога, яка веде на прикордонну заставу “Шибене”, інформує “Галка” з Карпат.
Як відомо, ця дорога постійно у аварійному стані – через зсуви ґрунтів та підмивання річкою. Під час повені у 2008 році шлях був повністю зруйнований – більше п’яти тисяч прикарпатців залишились відрізаними від цивілізації. Зараз дорога залишається у аварійному стані. Селяни самотужки укріпили дамбу підручними способами (кинули смереки). А в районі села Красник рейсові автобуси випускають людей перед найнебезпечнішою ділянкою дороги і проїжджають пусті.
«Ця проблема буде вирішена лише після того, як проектна організація, з якою вже є договір, запропонує декілька рішень по ліквідації та усуненню цього зсуву й облаштуванні найгіршої ділянки дороги. А за кошти обласного бюджету ми маємо відвести русло ріки, яка підмиває частину дороги та сприяє зсуву відкосу. Коли через повінь у 2008 році цієї дороги зовсім не було, люди йшли пішки горбами, а продукти завозились гелікоптерами»,- каже голова Верховинської РДА Олег Лютий.
Зсувні процеси відбувається не лише внизу, але й вгорі, з вершин гірських скель.
«За інформацією підприємства “Дороги Прикарпаття”, вже підписаний договір і вони розпочнуть геодезичні, геологічні роботи. Наразі є лише одна фірма, чернівецька, яка має право проводити такі роботи, це одна з найкращих фірм західної України, ці роботи дорогі»,- каже перша заступниця голови ОДА Марія Савка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потенціал є, але його погано доносять, – Шмигаль про розвиток туризму на Верховинщині (ФОТО)
Проектанти зазначили, що зсувні процеси, які відбуваються, спрогнозувати важко. До слова, цей присілок називається «Грузи», що по-гуцульському діалекто означає “болото” – тобто така ситуація тут була спокон-віків ,- кажуть місцеві жителі.
«Тепер буде легше пояснювати навіть при роботі з Кабміном, воно вже зовсім по-іншому сприймається, і зовсім по-іншому ти говориш з людьми, коли кажеш «Хлопці, ми там були, там у разі чого 5 тисяч людей залишається без світла, і взагалі без зв’язку зі світом»,- каже Шмигаль.
На думку голови ОДА, на вирішення проблем доріг і мостів Верховинщини потрібна окрема стрічка у державному бюджеті України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Буде замість шаурми мед”, – як голову ОДА частували на Верховинщині (ФОТО)