Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Як голосували прикарпатські нардепи

Автор: Застава Максим

31 Жов, 2019 19:21

Поділитись публікацією
Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Як голосували прикарпатські нардепи

Верховна Рада проголосувала за повернення в Кримінальний кодекс статті, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

За відповідний законопроєкт №1031 у четвер, 31 жовтня, проголосували 259 нардепів, передає Українська правда.

Нижче наводимо список, як голосували прикарпатські народні депутати:

Олег Марусяк –  ЗА

Роман Мулик –  ЗА

Олена Вінтоняк –  ЗА

Олег Синютка –  Не голосував

Оксана Савчук –  ЗА

Ігор Фріс –  Відсутній

Едуард Прощук –  ЗА

Олександр Матусевич –  ЗА

Зіновій Андрійович –  ЗА

Андрій Іванчук –  Відсутній

Володимир Тимофійчук –  ЗА

Василь Мокан – ЗА

Представляла законопроєкт до другого читання голова антикорупційного комітету Анастасія Красносільська.

“Всім звичайним людям зрозуміло, що ситуація, коли суддя, або прокурор, все життя маючи скромну зарплату, живе в будинку на 5 поверхів з тенісним кортом і двома басейнами і при цьому цей будинок зареєстрований на його маму пенсіонерку, яка за життя сплатила 10 тисяч податків, то всім зрозуміло, що така ситуація ненормальна і є індикатором незаконних корупційних активів такого судді, або прокурора”, – сказала вона.

“Що пропонує цей законопроект до другого читання? Відповідальність за незаконне збагачення пропонується встановити у разі, якщо набуті чиновником активи більше ніж на 6,5 млн грн. перевищують його законні доходи”, – розповіла Красносільська.

Водночас вона розповіла, що законопроєкт передбачає механізм цивільної конфіскації майна, “якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн грн.”.

“Ці два механізми (відповідальність і конфіскація – ред.) будуть працювати разом і відповідно за найбільші крадіжки буде кримінальна відповідальність, менші – цивільна конфіскація… Механізм цивільної конфіскації передбачає рішення суду. Передбачає, що прокуратура має збирати докази, іти в суд, і тільки в тому випадку, якщо суд погоджується із поданими доказами, настає цивільна конфіскація”, – сказала Красносільська.

“Цей інструмент – і цивільна конфіскація і кримінальна відповідальність – буде доступний тільки НАБУ, САП і ВАКС”, – додала голова комітету.