Впродовж жовтня в області склались оптимальні умови для зростання щільності та популяції мишоподібних гризунів.
Їх розвиток проходить переважно на багаторічних травах, в придорожніх смугах та пасовищах, але спостерігається поступове посилення їх міграції на посіви озимих зернових та ріпаку.
Враховуючи біологічні особливості шкідників, а саме здатність до швидкого розмноження, за сприятливих погодних умов може відбутися наростання чисельності гризунів.
Надалі погодні умови листопада регулюватимуть активність розвитку і поширення шкідників на с/г культурах.
Експерти рекомендують: керівникам господарств усіх форм власності організувати систематичне обстеження посівів сільськогосподарських культур щодо заселення посівів озимих культур, багаторічних трав та садів мишоподібними гризунами.
За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі застосовувати дозволені родентициди на основі діючих речовин бродіфакум, бромадіолон, флокумафен, а із біопрепаратів бактеронцид, Родента БІО та інші препарати, включені в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Після внесення всіх зазначених препаратів, нори необхідно притоптати.
“Заходи захисту слід здійснювати за суворого дотримання вимог санітарної безпеки, охорони праці й навколишнього середовища!”, – наголошують фахівці.