Друга патронатна сім’я з’явилася в Івано-Франківській області (ФОТО)
07 Січ, 2020 19:03
На Снятинщині створили патронатну сім’ю.
Про це повідомляє пресслужба обласного центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді.
Підписання відповідної угоди між Снятинською районною державною адміністрацією та патронатним вихователем відбулося 3 січня.
“Наш патронатний вихователь спільно з помічником пройшли успішно первинний відбір (збір необхідних документів), професійне навчання за Програмою підготовки патронатних вихователів, отримали рекомендації обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та досвідчених тренерів, психологів України про готовність надавати послугу патронату над дитиною. Сподіваємось, що завдяки функціонуванню патронатної сім’ї зможемо разом допомогти не одній дитині, яка опинилась в біді”, – йдеться у повідомленні.
До слова, це друга патронатна сім’я на Франківщині. Першу створили у Косівському районі наприкінці 2018 року.
Довідково: Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація її в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Послугу патронату над дитиною закріплено постановою Кабінету міністрів №148 від 16.03.2017р. “Деякі питання здійснення патронату над дитиною”.
Патронатна сім’я (патронатний вихователь і його помічник – інший повнолітній член цієї сім’ї) стала альтернативою притулку або центру соціально-психологічної реабілітації, куди прямує дитина, що опинилася в складній життєвій ситуації. Патронатна сім’я стає тимчасовим притулком для дитини, після перебування в якому вона або повертається у свою власну (коли батьки або законні опікуни розв’яжуть свої проблеми), або надсилається в нову сім’ю – до названих батьків, опікунів або в дитячий будинок сімейного типу, якщо біологічні батьки за цей час будуть позбавлені батьківських прав.
Хто може стати патронатним вихователем?
Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.
Патронатним вихователям виплачується грошова винагорода за надані послуги та соціальні виплати на дитину, влаштовану в сім’ю.