Марія Матіос про гастролі у зоні АТО із «Нацією»: Зброєю не достукатися до ген – тільки словом
22 Січ, 2015 08:32
“Нація” (не перебільшую нітрохи) відкрила другий Український – культурно-просвітницький – фронт на Луганщині. Сватове, Кремінна, Сіверодонецьк. Майже дві тисячі глядачів.
Читайте також: При світлі місяця та свічок: франківський драмтеатр зіграв виставу в Чорнобилі (ФОТО)
Скрізь одне і те ж: ми цього не знали; зброєю не достукатися до ген – тільки словом; чому ви у мирний час до нас не приїхали (а хто ж нас туди пускав, якщо в Донецьк три роки дорога була закрита театрові?); театр приїхав раніше від міністрів і генералів; мистецтво б’є точніше від мінометів…
Про це на своїй сторінці написала Марія Матіос.
«Переповнені зали. Бурхлива реакція – посеред реплік крики “браво!”, оплески. Повні очі сліз (перекажіть у Києві, що тут Україна).
Молодь! Багато заціпенілих від сюжету молодих людей, місцевих жителів. Сльози військових.
Один солдатик: “Я ніколи не любив театру. Бо я ніколи не був у театрі. Але вистава справила таке враження, що я буду ходити в театр щомісяця. Як закінчиться війна”.
Дві жінки: “Не скрываем – мы поддерживали сепаров, помогали им. Но этот спектакль заставил думать по-другому о событиях на западной”.
А потім актори побували на блокпосту під Лисичанськом з колядою. Я відвідала поранених у польовому госпіталі, мала зустрічі в бібліотеках, на кількох блокпостах (цигарки, книжки, шкарпетки, засоби гігієни). У Трьохізбенку разом із Г.Москалем привезла автомобіль гуманітарної допомоги (гречка, цукор, олія, консерви, мука). Отут нас і “вичислили”…
Скажу вам так: коли на Водохреще стріляють по церкві і школі “Градами”, то рано чи пізно відплата буде.
І ще скажу, що на Донбас потрібні ешелони не тільки гуманітарки, але насамперед тих, хто любить людей, має терпіння і уміє з ними говорити. Навіть, якщо вони тебе перший раз зустрічають не дуже привітно.
Хоча за 5 днів жодної неприязні я ніде не відчула», – написала Матіос.
Нагадаємо, Марія Матіос разом із акторами Драмтеатру відвідали зону АТО. Показували «Націю».