Гідронасос — спеціальний пристрій, що перетворює механічну енергію у гідравлічну: подачу чи тиск.
Подібне обладнання широко використовується у різних галузях промисловості та сільського господарства. Якщо ви хочете збільшити потужність системи та підвищити ефективність роботи техніки, вам не обійтися без гідравлічного насоса. Підбирається він відповідно умовам використання. У залежності від типу обладнання, воно встановлюється на будівельних машинах, підйомних механізмах, об’єктах лісопереробної промисловості тощо.
Різновиди гідравлічних насосів
Будь-яка людина, що працює з гідравлічними механізмами, має знати види насосів. Саме це визначає специфіку їхнього використання. Основні різновиди та їхні особливості:
- шестерінчасті — компактні прилади з простою конструкцією, що встановлюють у тракторах, автокранах та іншій спеціальній техніці;
- пластинчасті — забезпечують рівномірну подачу масла, характеризуються низьким рівнем шуму і не дуже вибагливі до якості фільтрації робочої рідини;
- поршневі — встановлюються на екскаваторах та бульдозерах, здатні генерувати дуже високий тиск, висока собівартість пояснюється складною конструкцією;
- шнекові (гвинтові) — дорого коштують, але розвивають чудовий тиск рідини.
Якщо вам потрібен гідравлічний насос для домкрата чи преса, зверніть увагу на ручні моделі. У якості приводу для них зазвичай виступає сама людина, яка здійснює механічний тиск на важіль. Це недорогі та практичні пристрої, які успішно використовуються у побуті.
Існують і інші способи класифікації гідравлічних насосів. Наприклад, за конструкцією вони поділяються на об’ємні та динамічні. В основі функціонування перших лежить сила тиску. Об’ємні гідронасоси дуже чутливі до різних домішок, що можуть траплятися у складі робочої речовини. Динамічні пристрої працюють за допомогою сили інерції.
Де використовують гідронасоси
Гідронасос зовні дуже схожий з гідромотором. Але перший перетворює механічну енергію під впливом фізичної сили на гідравлічну, а другий — навпаки. Основні галузі, де сьогодні використовують гідравлічні насоси:
- нафтогазова сфера;
- машинобудівництво;
- спеціальна техніка;
- комунальне господарство;
- лісопереробна промисловість;
- будівництво різних об’єктів.
Насправді, складно уявити ту область господарської діяльності, де гідронасос не міг би бути корисним. Для того, щоб підібрати пристрій відповідно його майбутнім робочим задачам, слід звернути увагу на декілька параметрів: вагу та розміри, максимальне значення тиску, граничну частоту обертання та наявність функції реверсу. На українському ринку вистачає гідронасосів як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Чим дорожче обладнання, тим воно має бути більш потужним та надійним. Під час експлуатації гідравлічного пристрою обов’язково виконуйте поради виробника щодо умов використання та регулярності обслуговування. Останнє слід довіряти лише компетентним фахівцям, які мають певний досвід та відповідні інструменти.