Медична комісія перевірила “ковідні” лікарні Прикарпаття. Назвали основі проблеми (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

15 Гру, 2020 16:19

Поділитись публікацією
Медична комісія перевірила “ковідні” лікарні Прикарпаття. Назвали основі проблеми (ФОТО)

У лікарнях Івано-Франківської області, які приймають хворих на коронавірус, провели перевірки.

Читайте також: Більше почала цінувати життя: медсестра з Франківська розповіла про порятунок військових на Сході (ФОТО)

Про це розповів медичний директор Івано-Франківської обласної лікарні Андрій Яворський.

“Галка” передає публікацію Яворського без редагування:

Минулого тижня, з ініціативи нашої медичної комісії, прийнято рішення провести реальний аудит стану справ в «ковідних» лікарнях області. За декілька днів ми зробили візити в кожну з установ, які з перших днів пандемії почали приймати на лікування таких пацієнтів.

Для нас важливим було знати справжню картину:

– Забезпечення ліжок киснем. Не забезпечення самих ліжок, тобто місць для хворих, а власне наявність кисневої точки з централізованою подачею (та/або кисневих концентраторів), а також знання та вміння працівників застосовувати правильно і безпечно цей кисень. Маємо поставлене завдання, яке потребує першочергового вирішення: відійти від кисню в балонах! Це небезпечно, затратно по часу, неефективно! Будемо виправляти цю ситуацію.

– Забезпечення засобами захисту працівників, які надають допомогу, а також якість такого захисту, бо не завжди наявність маски чи респіратора означає їх захист. А від цього залежить комфорт працівника впродовж зміни, а потім і його здоров’я, чи вірніше, відсутність такого…

– Дотримання протоколів при наданні медичної допомоги і в цьому важливим є організація постійного навчання медичних працівників зі сторони адміністрації. Маємо факти, коли безпідставно, всупереч протоколам, пацієнтам призначають ліки з недоведеною ефективністю.

– Забезпечення пацієнтам максимально комфортних умов перебування, коли заборонені відвідування родиною, а пересування дозволено лиш в межах палати. В таких випадках відсутність простих побутових запитів плюс нелегка хвороба точно не сприяють виздоровленню.

– Забезпечення гарантованих державою доплат медичним працівникам за роботу з такими пацієнтами. Тут все зрозуміло: є контрактування з НСЗУ, є кошти, повинні бути виплати. Будемо тримати це питання на контролі.

– Дотримання інфекційної безпеки в відділеннях, які виділені для лікування пацієнтів з корона вірусною хворобою. Забезпеченість відділень дезінфектантами та антисептиками. Нас також цікавило питання налагодження в таких лікарнях безпечного збирання з наступною передачею на утилізацію медичних відходів. Є проблема: медичне сміття з установ возимо в Київ, в Одесу. Як можна налагодити таку утилізацію на рівні області? Будемо шукати шляхи вирішення проблеми.

– На жаль, маємо випадки, коли пацієнти помирають… Як поводяться з тілом після смерті? Як видають їх родині? Хто перевозить до місць поховання? На ці питання ми також отримали відповіді.

– Ще однією темою, яка потребує аналізу з нашої сторони, проте, на яку за ці дні не вистачило часу, є робота працівників первинної ланки, їх комунікації з лікарями стаціонару, з центром екстреної медичної допомоги. Маємо над чим працювати в найближчі дні.

Хочу відзначити, що, чи не вперше, наш аудит проводився спільно з представниками департаменту охорони здоров’я. І це повинно стати конструктивною практикою, бо проблем надто багато, а часу для їх вирішення занадто мало.