Раді пропонують кілька варіантів для збільшення надходжень місцевих бюджетів

Автор: Турій Роман

02 Лют, 2015 20:05

Поділитись публікацією
Раді пропонують кілька варіантів для збільшення надходжень місцевих бюджетів

Депутати ініціюють законодавчі зміни, які дозволять залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад та запобігти необґрунтованим бюджетним видаткам.

Відповідні ініціативи містяться в законопроектах № 1898, 1899, 1890, які 30 грудня у парламенті зареєструвала група народних депутатів.

Зокрема, до авторського колективу увійшли член політичної партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко та депутати “Батьківщини” — Юлія Тимошенко, Іван Кириленко, Вадим Івченко та Сергій Євтушок.

Документом передбачається збільшити надходження до місцевих бюджетів — сіл, селищ і міст районного значення:

По-перше, за рахунок відновлення ринкового збору, який було скасовано із прийняттям Податкового кодексу без відповідного компенсування іншими надходженнями. Автори наголошують, що у 2010 році  цей збір становив 500 млн гривень у доходах бюджетів місцевого самоврядування.

По-друге, через зарахування 50% рентної плати за спеціальне використання деревини, які направляються до обласних бюджетів. Ця сума становить не менше 213,7 млн гривень.

По-третє, за рахунок зарахування рентної плати за спеціальне використання водних об’єктів місцевого значення для ведення рибництва (ставки, запруди) за місцем знаходження водного об’єкту.

По-четверте, через запровадження розподілу податку на доходи фізичних осіб, що передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських і селищних бюджетів. За чинного розподілу ПДФО, який був встановлений прийнятими змінами до Бюджетного кодексу розподіл такий: 25% — Держбюджету, 15% — обласним бюджетам, 60% — районним бюджетам.

Крім цього, законопроектом пропонується розширити джерела формування бюджету розвитку бюджетів місцевого самоврядування за рахунок зарахування до бюджету розвитку єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку І-ІІІ груп відповідно до Податкового кодексу. Решту єдиного податку (від IV групи платників єдиного податку — сільгоспвиробників) передбачається зараховувати до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.

Пропонується також підвищити до обґрунтованого рівня ставки державного мита за нотаріальні дії, вчинювані виконавчими  комітетами   сільських,  селищних, міських  рад.