Торік 243 іноземців, які мешкають на Прикарпатті, отримали громадянство України
22 Січ, 2021 17:40
Як відомо, іноземні громадяни відповідно до українського законодавства можуть подати клопотання про набуття українського громадянства або прийняття до громадянства України.
У структурі міграційної служби області працює відповідний підрозділ – сектор з питань громадянства, у компетенції якого розгляд клопотань і оформлення документів для прийняття рішень, інформує “Галка” з посиланням на міграційну службу Прикарпаття.
Наталія Петрів, керівниця цього підрозділу, повідомила, що упродовж минулого року відповідно до положень Закону України «Про громадянство» міграційною службою області 243 особам, які мали на це підстави за територіальним походженням, оформлено набуття українського громадянства.
У цьому разі особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України (232 громадян вже отримали такі довідки). Як і раніше, найчастіше клопотання про набуття громадянства подавали громадяни РФ.
Водночас на підставі українського законодавства УДМС в області скасовано 20 рішень про набуття громадянами українського громадянства.
Окремо у новелах Закону України «Про громадянство» виписані підстави та умови для прийняття іноземцями українського громадянства.
Зауважимо, що ця процедура є досить складною та тривалою у часі, а кінцеве рішення про прийняття громадянина іншої держави до громадянства України підписується Президентом країни. Отримавши українське громадянство, іноземець протягом двох років зобов’язується відмовитись від громадянства країни свого походження.
У 2020 році за оформленими матеріалами сектору з питань громадянства УДМС України в Івано-Франківській області прийнято до громадянства нашої країни 3 осіб.
Прийняття до громадянства має на увазі безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п’яти років або перебування у шлюбі з громадянином України терміном понад 2 роки, визнання й дотримання Конституції України й законів України, володіння державною мовою, наявність законних джерел існування, а, найголовніше, одержання дозволу на імміграцію в Україну.
У даний час на розгляді в ДМС України перебувають 16 справ щодо клопотань громадян інших країн про прийняття до українського громадянства.