Область налагоджує співпрацю з українцями Румунії

Автор: Людмила Баран

06 Лют, 2015 13:14

Поділитись публікацією
Область налагоджує співпрацю з українцями Румунії

Голова ОДА Олега Гончарук 6 лютого зустрівся з першим заступником голови Союзу українців Румунії Мирославом Петрецьким та головою Верховинської РДА Ярославом Скуматчуком.

Вони говорили про співпрацю української діаспори Румунії та Івано-Франківської області. Зокрема, готується підписання угоди між облдержадміністрацією та «Союзом українців» Румунії. Також Олега Гончарука запросили на святкування 25-річчя цієї організації 27-29 лютого у Марамуреші.

Очільник Прикарпаття зауважив, що в ОДА працюють над тим, аби прокласти місточок з Румунією через тамтешніх українців. Він згадав про проект пункту пропуску через українсько-румунський державний кордон у Верховинському районі.

«У вівторок відбудеться робоча нарада у Міністерстві закордонних справ щодо зустрічі української делегації з президентом Румунії у Бухаресті. Розглядається питання моєї участі в цій делегації, або першого заступника – залежить від того, як це буде виглядати. Для того, щоб ми дуже серйозно, на міжнародному рівні, вийшли на фінішну пряму щодо прикордонного переходу. Так як Верховинщина є в нас прикордонним районом, ми маємо таку ціль, щоб Івано-Франківщина була з’єднана з Європою через Румунію», – повідомив Олег Гончарук.

Він додав, що такий зв’язок вигідний не лише для економічного розвитку Івано-Франківщини, але й для культурного і духовного зближення двох країн.

Представник «Союзу українців» Мирослав Петрецький відзначив, що налагодження зв’язку Прикарпаття з Румунією буде корисним для обох сторін. Позитивним прикладом цього є Рахівський район Закарпатської області, де угода про співпрацю вже підписана.

«Ми боремося за те, щоб зберегти українську мову, нашу культуру і звичаї, – сказав Мирослав Петрецький. – «Союз українців» має 12 філій по всій Румунії, у кожному повіті, де проживають українці. ».

Він розповів, що організація випускає українські підручники для шкіл, підтримує олімпіади і конкурси української мови. Також проводять різні фестивалі, випускають українську пресу. Під час візиту на Прикарпаття представники “Союзу українців” планують придбати традиційні тутешні вишиванки, які в Румунії називають “гуцулками”.