Вуличні камери розпізнаватимуть злочинців: місто підписало контракт на створення сучасного дата-центру (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

17 Бер, 2021 19:38

Поділитись публікацією
Вуличні камери розпізнаватимуть злочинців: місто підписало контракт на створення сучасного дата-центру (ФОТО)

17 березня місто підписало контракт на 20 мільйонів гривень по створенню дата-центру та Центру оперативного реагування за кошти ЄС.

Читайте також: Під оплески та вигуки “ганьба”: мерія скасувала інвестиційний конкурс на будівництво біля озера (ФОТО, ВІДЕО)

Це – проєкт Департаменту інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради “Safe future” (“Безпечне майбутнє”) в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020. “Безпечне майбутнє” має на меті побудову чотирьох Дата-центрів у кожному з міст-партнерів: Івано-Франківськ, Солотвино (Закарпатська обл.), Сігет (Румунія) та Бая-Маре (Румунія).

Дата-центр в Івано-Франківську буде знаходитись у комунальному приміщенні на стадіоні “Рух”, пише “Галка” з посиланням на повідомлення директора Департаменту інвестиційної політики міськради Ігоря Попадюка.

“До серверів Дата-центру в межах єдиної спільної системи будуть під’єднані відеокамери, розташовані на території Івано-Франківська: як ті, які наразі встановлені в місті, так і ті, які будуть додатково придбані в межах бюджету проєкту. Важливою частиною проєкту є встановлення програмного забезпечення, яке відповідатиме потребам СБУ, ГУНП в Івано-Франківській області, Управління патрульної поліції в м.Івано-Франківську, Службі оперативного реагування, КП “Муніципальна варта”, Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів”, – йдеться в повідомленні.

Так, програмне забезпечення може мати наступні функції: виявлення небезпечних чи потенційно небезпечних ситуацій (для життя, здоров’я людини та безпеки держави), встановлення особи, встановлення номерних знаків автомобілів тощо. Це буде спрямовано на запобігання небезпечним ситуаціям у місті та миттєве реагування при їх виникненні, а також внаслідок взаємодії між містами-партнерами сприятиме боротьбі з транскордонною злочинністю: нелегальною міграцією, незаконним ввезенням/вивезенням товарів тощо.

“Також одним із ключових результатів реалізації проєкту є швидка та ефективна взаємодія між службами, які відповідають за безпеку та громадський порядок. Це буде зумовлено низкою факторів: наявністю єдиної для всіх відповідних служб системи отримання, передачі, аналізу та збереження даних; можливістю розміщення диспетчерів та чергових в приміщенні дата-центру з безпосереднім доступом до зазначених даних; отримання інформації про небезпечну або потенційно небезпечну подію у вигляді проаналізованих системою даних разом із відео- та фотоматеріалами”, – додає Попадюк.