Франківські медики вилікували пацієнта від раку ротоглотки четвертої стадії (ФОТО, ВІДЕО)
03 Кві, 2021 09:42
Івано-франківські медики вилікували пацієнта від раку ротоглотки четвертої стадії.
Читайте також: Шмигаль показав чиновникам нового голову УСБУ на Прикарпатті (ФОТО)
Таке досягнення, як підсумок участі у п’ятирічному міжнародному науково-дослідницькому проєкті, оприлюднили лікарі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, пише Суспільне Карпати.
Упродовж п’яти років медики ОКЛ лікували пацієнтів із раком голови та шиї третьої-четвертої стадії, які до того безрезультатно проходили курси лікування. Керівник проєкту, завідувач ЛОР-відділення медзакладу В’ячеслав Ванченко розповідає, що новітніх методів не використовували, позаяк раніше так уже лікували рак прямої кишки.
“Цей метод лікування неновий. Препарати, котрими лікувалися ці хворі, вже застосовувалися в онкології, тільки при інших локалізаціях такого самого раку”, — говорить лікар.
У межах міжнародного проєкту безплатне лікування пройшли 12 пацієнтів. За словами лікаря-отоларинголога Наталії Комашко, четверо з них зараз у задовільному стані, один хворий з діагнозом “рак ротоглотки” – вилікувався.
“Зараз він гарно себе почуває. Він поправився, в нього відросло волосся, брови, вії. Він живе повноцінним життям, активно бере участь у житті сім’ї: весілля, хрестини. Приїжджає до нас. Привозить підсніжники і те, що виготовляє своїми руками”, — розповідає Наталія Комашко.
Прикарпатські медики працювали у команді лікарів та науковців із понад 20 країн Європи та США. Результати їхнього дослідження опублікував американський міжнародний онкологічний журнал.
“Адміністрація завжди вітає такі проєкти, такі методи співпраці наших лікарів з європейськими, — каже заступниця медичного директора Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Ірена Заяць. — Це дає добрі результати й в дуже багатьох випадках —шанси на одужання і життя багатьом пацієнтам. Тому ми завжди — за. Цінуємо і підтримуємо таку співпрацю”.
Учасники міжнародного проєкту з обласної лікарні очікують на затвердження їхнього методу лікування раку Міністерством охорони здоров’я України, бо переконані, що у такий спосіб зможуть допомогти більшій кількості пацієнтів із пухлинами голови та шиї.