Виконком “з боєм” підтримав 100% знижку на плату на землю для місцевих університетів
12 Лют, 2015 15:21
У міському виконавчому комітеті на черговому засіданні 12 лютого довго не могли вирішити, яку знижку плати за землю дати місцевим університетам.
У винесеному на розгляд депутатів проекті рішення йшлося про надання університетам 50% знижки на цей вид плати.
Однак заступник міського голови Михайло Верес запропонував повністю звільнити від плати за землю університети міста, а разом з ними – спортивні заклади, культури та соціального захисту.
Найбільше уваги він приділив питанню звільненню від сплати університетів. Мовляв ректори ВУЗів повідомили, що новий податок на землю, навіть з 50% знижкою, може знищити навчальні заклади.
Цю думку міський голова Віктор Анушкевичус спершу підтримав. Він повідомив – оскільки у січні надходження від податку на землю у січні виконано на 100%, і без участі ВУЗів, то їх можна звільнити від такої плати.
«Якщо ми виконуємо бюджет, то я не хотів би через те, що ми хочемо більше зібрати, ми знищили якийсь заклад», – каже Анушкевичус.
Натомість заступник міського голови Богдан Білик не погодився з пропозицією колеги Вереса. Він озвучив суми доходів місцевих університетів, та орієнтовні витрати з податку на землю.
Національний медичний університет – 123 мільйони, з них понад 80 млн грн надходять зі сторони. Орієнтовна плата за землю – 200 тисяч гривень (при умові 50% знижки податку на землю). ІФНТУНГ – доходи 137 млн, з них 61 млн грн – зі сторони. Плата за землю для цього університету може складати 300 тисяч гривень в рік ПНУ – 190 млн грн доходів в рік, з них понад 103 млн – зі сторони. Плата за землю складе 200 тисяч гривень в рік.
«Це просто мізер. Державний бюджет забрав у нас ПДФО, для того, аби через субвенції університети платити нам за землю. Ми пішли їм на зустріч, дали 50% знижку», – відстоював права міста Білик.
Йому взялися опонувати член МВК Сергій Федорців та депутат міськради Сергій Борзов. Вони вказали, що університети й так ледве жевріють, і не мають не меті заробляти гроші.
Насамкінець мер визнав, що Франківськ серйозно не втратить, якщо не отримає якихось 700 тисяч гривень.
Після активної дискусії члени МВК взялися голосувати. В підсумку 9 членів МВК проголосували “за” 100% знижку. Цих голосів вистачило для позитивного підсумку.