АМКУ оштрафував компанії, які розділили 4 млн грн на ремонтах у Франківську
06 Лип, 2021 14:41
Адміністративна колегія західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету оштрафувала ТОВ «Шобелі Україна» і ТОВ «Алґінет» за узгоджені дії на торгах.
Йдеться про їх участь у тендері вартістю 3,9 млн грн на капітальний ремонт міжбудинкового проїзду на вулиці Коновальця 130-А, що в Івано-Франківську, пише “Галка” з посиланням на “Наші гроші. Львів”.
Згідно з рішенням, фірми оштрафовані на 102 тис. грн: ТОВ «Шобелі Україна» отримало штраф у 34 тис, а «Алґінет» ‒ 68 тис. грн.
Вперше про змову цих компаній «Наші гроші. Львів» написали ще після оприлюднення договору, у вересні 2018 року. Після публікації про змову цих учасників юристи проєкту «Тисни» (Bihus.info) надіслали відповідну скаргу в Антимонопольний комітет.
У матеріалі було вказано, що «Шобелі Україна» належало громадянину Чехії Шоластеру Далібору та українцю Івану Яжинському. Останній раніше був співвласником фірми-конкурента ТОВ «Алґінет». Попри те, що він вибув із складу засновників, директором фірми залишилась його дружина Марія Яжинська. При цьому вона сама на своїй сторінці у Facebook вказує, що працює в БК «Шобелі Україна».
У 2018 році ТОВ «Алґінет» належав Вадиму Ільницькому та Лукашу Бласіку (Польща). Зараз «Алґінет» змінив власника і ним став Роман Андрухович.
На тендері у обох фірм були майже ідентичні формулювання та оформлення змісту в документах, які вимагались у довільній формі. А також ‒ однакові дефекти сканування, що свідчить про використання спільної техніки.
У своєму рішенні Антимонопольний комітет підтвердив вищезгадані факти, а також зазначив, що обидві фірми завантажили документи з різницею в 1 годину, використовували спільну IP-адресу для участі у торгах, банківських операцій та подачі податкової звітності. Також між фірмами існували господарські відносини.
Жодна з компаній не заперечувала доводи Антимонопольного комітету під час розгляду справи.
Окрім штрафу ТОВ «Шобелі Україна» і ТОВ «Алґінет» не зможуть брати участь у конкурентних публічних закупівлях впродовж трьох років.