“За місцевим часом”: палац Потоцьких запрошує відвідати проєкт закарпатських митців (ФОТО)
16 Вер, 2021 07:11
На території Комплексу колишнього палацу Потоцьких в Івано-Франківську відбулась пресконференція, де розповіли про старт проєкту закарпатських митців «За місцевим часом».
В контексті актуальності руйнування пам’яток архітектури художники та мистецтвознавці Закарпаття представлять свої напрацювання й думки з приводу того, як людина взаємодіє з часом та які наслідки такої взаємодії, інформує “Галка” з посиланням на фб-сторінку палацу Потоцьких.
“Чому саме в Івано-Франківську та в палацовому комплексі? По-перше, то є дуже круте місце! Зараз палац на такому етапі розвитку, коли варто всім нам і місту гуртом зібратися та спільними зусиллями зробити те, що КП ПІК”Палац” пропонує у своїй концепції розвитку. Один із напрямків – територія для розвитку мистецтва. Насправді ці регіональні ”мистецькі мости” допоможуть в обміні інформацією”, – розповідає ініціаторка проєкту Інна Базюк.
Володимир Гайдар зазначає, що проблеми збереження культурної спадщини, пам’яток архітектури – є скрізь.
“Місцевий час в архітектурі – він для всіх однаковий. І час – двояке поняття для пам’яток. З одного боку, вони нам показують наш час, і скільки часу вони тут. Доводять, що вони були тут давно. З іншого боку – час далеко впливає на них не в найкращий спосіб. Якщо ми зараз не будемо звертати на них уваги, нам доведеться доводити якимось іншим способом, що ми вже є давно”, – акцентує Володимир Гайдар.
За словами керівника підприємства, такі заходи послугують палацу Потоцьких, як іміджевий аспект.
“Потрібно, щоб комплекс асоціювався як мистецька локація вже в такому стані, в якому вона є зараз. Цей простір вже є цікавим для мистецьких подій та художників. Також у нашій концепції розвитку корпус “Б” передбачений під ART-HUB, де мають бути повноцінні виставкові зали, стаціонарні, відновлені інтер’єри палацового та госпітального періоду. Але та естетика, яка зараз є в приміщенні корпусу “А” зараз – теж цікава. На афіші можна побачити середовище, в яке планують зайти митці. Ці клаптики часу потрохи відшаровуються та залишається те, що було автентичним. Дуже цікаво, що це помітили закарпатські художники”, – зазначив Володимир Гайдар.
Подія відбуватиметься в стиснутому форматі. Впродовж 23-26 вересня митці створюватимуть на базі палацу Потоцьких свої витвори мистецтва. Також 25 вересня запланована вечірка з музичними експериментами.
“Закарпаття – перше місто з яким побудуємо регіональні мости. Виставка має відбутися дуже гармонійно. Можливо така пам’ятка “надихнеться”, і почне розвиватися в такому плані, якому нам потрібно”, – додає Ірина Гаймус.