Які плюси та мінуси використання онлайн-каси. Яка онлайн-каса підходить для інтернет-магазину. Переваги використання електронного касового апарату для ФОП. Плюси використання електронного чека для підприємця.
Які плюси та мінуси використання онлайн-каси?
Державна податкова служба (ДПС) вже анонсувала поступовий перехід бізнесу з традиційних на програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО). На відміну від звичайних кас, сервіс Checkbox https://checkbox.ua/ не потребує спеціального пристрою, тому що, це софт чи програмне забезпечення, яке встановлюється на цифровий носій підприємця (комп’ютер, смартфон, планшет). Які ж плюси та мінуси має нововведення?
Онлайн-каса — особливості
РРО являє собою пристрої, які створені для контролю готівкових та безготівкових розрахунків по продажах та передачу даних до ДПС. Коли всім відомі касові апарати працюють стаціонарно та видають паперові чеки, онлайн-каса може знаходитись в планшеті, комп’ютері або навіть у смартфоні підприємця. Така собі каса у кишені! Що дуже зручно для кур’єрів, водіїв таксі, продавців кави, морозива та для інших мобільних торгових точок.
Головна відмінність старого та нового варіанту — у принципі фіскалізації. Коли чеку присвоюється фіскальний номер. Так, у касовому апараті це відбувається у внутрішньому блоку з мікросхемами. А в онлайн-касі — на сервері податкової служби, куди автоматично переводяться дані.
Також, програма Checkbox здатна створювати чеки в електронному форматі або у вигляді QR-коду. Що зручно не тільки для продавця, але й для покупця. Тому що чек можна передати на його пошту чи месенджер. При потребі паперового чека, приєднується принтер.
Софт легко проходить інтеграцію з фронт-системами та іншими програмами автоматизації бізнесу, дозволяє робити аналітичні графіки та звіти, працювати з банками тощо.
До того ж прога Чекбокс від українського виробника завантажується та налаштовується безкоштовно. Лише 149 грн. на місяць буде змушений платити бізнесмен за одну робочу касу. За тестовий період упродовж одного місяця абонплата не стягується. Для великих рітейлерів, які мають чимало онлайн-кас, діють ще більш вигідні пропозиції. Тому сума абонплати зменшиться у рази. А технічна підтримка завжди допоможе вирішити питання що з’являється щодо функціонування софту.
Переваги інновації
Якими плюсами можуть користуватися підприємці при впровадженні софту у свою роботу:
- Не купувати коштовне обладнання та не платити за його обслуговування (7-10 000 грн).
- Не виділяти окреме місце для пристрою.
- Зменшити операційні витрати.
- Користуватися функцією аналітики та контролю розрахунків у особистому кабінеті, а також інтеграції до систем автоматизації підприємства.
- Не формувати Z-звіт після зміни, бо програма робить це автоматично та надсилає дані до податкової служби.
- Користуватися електронними чеками.
- Можна не вести Книгу обліку розрахункових операцій та інші подібні документи.
- Мінімізувати ризик появи помилок.
- Скористатися швидкою онлайн-реєстрацією та налаштуванням проги за один робочий день.
Але мобільність — це головний плюс впровадження програмного РРО Чекбокс. Завдяки новітнім технологіям, підприємець в змозі робити розрахунки з будь-якого гаджета, знаходячись будь-де.
Недоліки впровадження програмної каси
Недоліки програмного РРО досить відносні:
- потребує підключення до мережі Інтернет. Але софт має змогу працювати й в офлайн-режимі до 36 годин поспіль, або до 168 годин на місяць;
- має період обкатки, освоєння, впровадження та інтеграції з іншими обліковими системами підприємства, як і все нове. Саме тому, в перший місяць використання сервісу Чекбокс абонентська плата не стягується;
- необхідність навчання персоналу.
Як бачимо, онлайн-каса Checkbox набагато вигідніша за звичайний касовий апарат. А переваги її використання значно перевершують недоліки. Тож, можна приступити до залучення технологій майбутнього у продажах!