У Студінці мама в декреті вирощує екзотичних птахів (ФОТО, ВІДЕО)
13 Жов, 2021 11:38
- Жителька Студінки, мама трьох дітей Любов Семчук вирощує екзотичних птахів та обожнює садівництво. У спеціально облаштованих вольєрах у господині — перепілки, кури-американки, китайські шовкові кури, фазани, чорні кури. Біля будинку на сонці красуються різні види троянд, хризантеми та достигають грони винограду. А віднедавна жінка почала вирощувати одну з найкорисніших та найдорожчих ягід — лохину.
Доглядати за господарством молодій мамі в декреті неважко, навпаки — це їй приносить задоволення, пишуть Вікна. Окрім того, допомагають і підтримують у будь-якій справі чоловік Володимир та троє дітей — 10-річна Таїсія, 7-річна Владислава і 2-річна Маргаритка.
Розведення екзотичної птиці розпочалося із того, що Любов Семчук зацікавилася перепілками, вирішивши придбати декілька. Чоловік Любові, який займається столярством, змайстрував спеціальні клітки для їхнього утримання. Згодом жінка настільки захопилася розведенням перепілок, що їхня кількість досягла понад 400 штук. Зрозумівши, що це занадто багато — залишила всього 150 перепілок. Зізнається, що порода цієї птиці найбільш капризна в догляді та харчуванні:
«Найбільше часу та уваги хочуть перепілки. Адже через день до них потрібно приходити і в клітці все прибирати. Кури та фазани не дуже цього потребують. А ще для них потрібно купувати спеціальні кормові добавки».
Через деякий час жінці припали до душі кури-американки, фазани. Довго не роздумуючи, придбала, щоб потішити себе. Так і створила невеличку міні-птахоферму, яка щодня її надихає. Щоранку разом з чоловіком Володимиром Любов Семчук п’є каву і любується своїм господарством.
Найбільша мрія мами трьох дітей — подорожувати:
“Я завжди казала, що хочу велику родину, щоб ми разом подорожували. Поки Маргаритка ще маленька, не можемо далеко мандрувати. Але всі найближчі околиці вже об’їздили. Адже подорожі — це нові знайомства і враження”.
Найдорожчі птиці — фазани. Вартість одного складає близько 500 гривень за штуку. Однак особливого догляду та харчування вони не потребують. Їдять звичайний корм, а також кабачки, огірки, яблука.
Кожна порода курей по-своєму цікава, розповідає Любов Семчук. Наприклад, білі фазани — ручні: їх можна легко погладити, підійшовши до клітки. А от мисливські фазани — дика порода, не люблять коли їх зайвий раз турбують. Вирізняються строгістю характеру і чорні кури, які здатні навіть вкусити. Китайська шовкова курка особлива тим, що це єдина з птахів, яка має п’ять пальців.
Побувавши на заробітках у Польщі, жінка вирішила, що хоче працювати на себе. Тому почала вирощувати кущі з лохиною. Каже, що рослини надають перевагу кислому середовищу, тому піддобрює ґрунт оцтовим розчином. Окрім того, консультується з кумом, який за освітою — агроном.
Загалом ягоди лохини достигають у період з травня по серпень. Кущі починають плодоносити на третій рік. Період збору ягід триває з кінця червня до кінця серпня. Спочатку рослина дає кілька ягід, проте з кожним роком урожай зростає.
Варто зазначити, що лохина вважається дієтичним продуктом. Її ягоди складаються на 88% з води, 7,9% — цукру, 1,1% — білків, 1,4% — органічних кислот, 1,2% — клітковини і 0,3% — дубильних речовин і пектинів. Лохина корисна майбутнім мамам як джерело фолієвої кислоти, необхідної для правильного розвитку плоду, зокрема системи кровотворення. Ягоди містять багато антиоксидантів, що запобігають розвитку онкологічних, серцево-судинних, очних, шкірних захворювань. Також лохина є низькоалергенною ягодою. Її можна вживати навіть маленьким дітям.
Цього року Любов Семчук зібрала перший лохинний урожай. Найменше 1 кг ягід коштувала 140 гривень.
Ще одним хобі господині є розсада. На своєму подвір’ї посадила троянди та близько 20 видів хризантем. Каже, що садить рослини з любов’ю, тому і приймаються.
Любов Семчук зазначає, що поєднувати виховання дітей і щоденні господарські турботи неважко. Головне — любити те, що робиш. Звісно, діти — на першому місці. Їх жінка заохочує до праці. В свою чергу дівчатка з радістю допомагають мамі у її щоденній нелегкій, але натхненній праці.