«Коло турботи», мистецькі ініціативи та нові станції EcoCity: франківцям презентували чергові проєкти-переможці ґрантової програми Urban Space 100
01 Лис, 2021 11:36
Цього сезону було подано 11 проєктів на загальну суму – 614 589 грн. Фінансування отримали вісім проєктів на загальну суму 368 527 грн.
«Це черговий ґрантовий сезон. Кожного разу до нас подають дуже цікаві заявки, і в нас на зборах відбуваються цікаві дискусії. Цього разу – різнобарв‘я проєктів: і культура, і екологія, і благодійність. Але загалом всі проєкти, які до нас подають, дуже важливі для міста», – розповідає координаторка Urban Space 100 Катерина Духнич, пише «Галка».
Проєктами-переможцями стали:
1. Оновлення Urban Xmas Radio та запуск різдвяного сезону.
Сума ґранта: 39 800 грн
Urban Space Radio планує не тільки оновити різдвяну базу, а й зібрати історії зі всієї України щодо святкування Різдва.
2. Коло Турботи — місяць обізнаності медичних працівників по роботі з горем.
Сума ґранта: 24 458 грн
Засновниця ГО «Опіка ангела» Наталія Синиця каже, що проєкт проводиться з лікарями по роботі з перинатальними втратами.
«Ми активно надсилаємо їм інформаційні листівки, як працювати з сім’ями, які переживають горе. Акція проходить уже другий рік, і цього року хочемо його зробити більш масштабним. Сподіваємося, що всі пам’ятатимуть про людяність у медицині. Також вчимо лікарів, як впоратися зі складними емоціями, бо лікарі мають бути в ресурсі. А батькам, які переживають горе, потрібна підтримка, аби вони не замкнулися в собі».
Акцію проводитимуть з 15 листопада до 15 грудня.
3. Ревізіоніський синдром: Український радянський та український польський авангард в тандемі Кадана та Андруховича.
Сума ґранта: 34 500 грн
Цей проєкт запрошує глядачів звернути увагу на історію західно-українського мистецького авангарду.
4. Майстерня: мистецтво_навчання.
Сума ґранта: 56 000 грн
Анатолій Звіжинський, який представляє проєкт, розповідає – всі охочі зможуть отримати знання про основи сучасного мистецтва:
«Це будуть і теоретичні навчання, і практичні заняття. Сподіваюся, це збільшить кількість людей, яким цікаве мистецтво».
5. Франківськ Який Треба Берегти, реставрація 121-літніх дверей по вул. Незалежності, 15.
Сума ґранта: 75 000 грн
Засновниця ініціативи «Франківськ, який треба берегти» Марія Козакевич зазначила, що цього разу беруть на реставрацію металеві двері.
«Колись у тому місці, на Незалежності, 15, був міщанський банк, потім – провід ОУН. Двері розкішні, красиві. Дуже тішить, що франківці цінують такі ініціативи».
6. Кришталевий камертон.
Сума ґранта: 39 900 грн
Проєкт сприятиме підвищенню культурної діяльності населення через залучення широкого загалу до класичного українського музичного мистецтва за допомогою проведення концертів української академічної музики.
7. EcoCity-моніторинг за якістю повітря в м.Івано-Франківськ.
Проєкт отримав часткове фінансування на суму: 42 000 грн
Один із розробників пристрою EcoCity Дмитро Обухов зазначив, що це – новий проєкт по встановленню декількох станцій з моніторингу повітря.
«Зараз хочемо встановити нову нашу розробку, нові станції, які моніторитимуть більше показників. Також плануємо поставити табло, на якому франківці одразу могли би бачити покази станцій. Так ми хочемо залучити до теми екології більше франківців. Адже в місті забрудення досить значне, і основне його джерело – автомобільний трафік. А також весною і восени є забрудення через спалювання листя та сухої трави. У 2018 році ми встановили 5 станцій, зараз плануємо поставити дві нові. Одна буде біля Urban Space 100, інша – на якійсь із зупинок громадського транспорту», – каже Дмитро Обухов.
8. Технічне оснащення експозиції Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби сучасними засобами аудіо та відео візуалізації в залі “Історія УПА» Жителі м. Станіславів в українському визвольному русі.
Проєкт отримав часткове фінансування на суму: 56 869 грн
Експозиційний зал планують обладнати мультимедійною технікою, що дозволить вмикати й поширювати необмежену кількість абсолютно різної за форматом інформації.