Міжнародна група дослідників на чолі з палеоантропологом Вінніпезького університету доктором Мір’яною Роксандич оголосила про присвоєння новому виду предка людини, останки якого було виявлено в Ефіопії, імені Homo bodoensis.
Про це повідомляє SciTechDaily з посиланням на статтю в журналі Evolutionary Anthropology Issues News and Reviews, пише “Кореспондент.нет”.
Назва походить від місця Бодо Д’Ар в Ефіопії, де знайшли череп. Відзначається, що в середньому плейстоцені (774-129 тисяч років тому) в Африці формувався вид Homo sapiens, а в Європі з’явилися його найближчі родичі – неандертальці.
Але надзвичайно важливий з погляду антропології період дуже погано досліджено. Автори вважають, що Homo bodoensis, який мешкав в Африці близько півмільйона років тому, є прямим предком сучасної людини.
Згідно із запропонованою ними класифікацією, до нового виду треба відносити більшість знахідок Homo з Африки і деякі – з Південно-Східної Європи, тоді як більшість людей цього часу з Європейського континенту правильніше класифікувати як неандертальців.
До сьогоднішнього дня скам’янілості з Африки і Євразії того періоду традиційно відносили або до Homo heidelbergensis, або до Homo rhodesiensis.
Дані аналізу ДНК, які недавно було опубліковано, показали, що деякі скам’янілості в Європі, які названо Homo heidelbergensis, насправді належали раннім неандертальцям. Також їхня ДНК не відповідає викопним останкам древніх людей з Азії.
У світлі всіх цих даних назву “гейдельберзька людина”, на думку авторів, потрібно виключити із класифікації.
За тією ж логікою, вони пропонують відмовитися від назви Homo rhodesiensis, яку дають африканським знахідкам.
Такий підхід до класифікації давніх людей має внести певну ясність у розуміння еволюції людини, наголошують антропологи.