Історія Покуття та шедеври Пінзеля: у Городенці презентували новий туристичний маршрут (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

12 Лис, 2021 20:11

Поділитись публікацією
Історія Покуття та шедеври Пінзеля: у Городенці презентували новий туристичний маршрут (ФОТО)

11 листопада в Городенці у костелі Непорочного Зачаття Діви Марії відбулась презентація культурно-туристичного маршруту «Pinsel.Return».

Читайте також: 33 громади з чотирьох областей продовжують працювати над розвитком Дністровського каньйону

Десять унікальних локацій Покуття об’єднали в один туристичний маршрут. Його «серцем» є Костел Непорочного Зачаття Діви Марії разом з монастирськими келіями та унікальною фігурою Діви Марії, яку створив Георг Пінзель. До маршруту також увійшли костел святого Михайла у селі Михальче, церква святого Миколая Чарнецького у селі Семаківці, пам’ятки природи, геології, рідкісні види флори і фауни Дністровського каньйону, а також кілька об’єктів у Городенці: Велика Синагога, церква Успіння Пречистої Діви Марії, Вірменський костел, краєзнавчий музей «Покуття».

Про це пише “Галка” з посиланням на Івано-Франківщину туристичну.

Довжина нового промаркованого маршруту – 17 кілометрів, а подолати його можна за кілька годин. Детальна інформація про усі локації, а також інтерактивна карта шляху доступна на сайті pokutia.com.

Ключовою у створенні маршруту стала фігура Йогана Пінзеля. Унікальним стилем цього майстра, якого ще називають «галицьким Мікеланджело», захоплюється увесь світ. Його вишукані роботи прикрашають чимало відомих пам’яток у Львові, де розташований музей творінь цього митця. Виставку робіт Пінзеля свого часу презентували навіть у Луврі. Та мало хто знає, що левову долю скульптур Йоган Пінзель створив саме у Городенці, у костелі Непорочного Зачаття Діви Марії. Колись у храмі було 33 фігури відомого майстра, але наразі збереглась лише одна – фігура Діви Марії.

Маршрут ознайомлює із самобутньою історією Покуття та роботами унікального скульптора. Мандрівники, котрі ним скористаються, матимуть можливість по-справжньому торкнутись виняткової спадщини, познайомитись з мистецтвом, що визнане шедевральним на світовому рівні. Маршрут розроблено на найпопулярнішій трасі в Україні – з Києва до Буковелю.

«Дорога з Києва до Карпат через Городенку також є найкоротшою, тож щороку цей шлях обирають сотні тисяч українців та закордонних туристів. Завдяки проєкту ми додаємо цій дорозі більшої цінності. Тепер, мандруючи з столиці до гір, можна зупинитися біля унікальних локацій, вік більшості яких перевищує 300 років, а архітектурою та оздобленням яких захоплюється весь світ», – розповіла керівниця проєкту Марія Здріла.

Також у рамках проєкту промарковано та прознаковано екологічну стежку «До Костелу св. Архистратига Михайла» у селі Михальче. Від цього храму, однієї з локацій культурно-туристичного маршруту «Pinsel.Return», до наступної – одного з семи чудес України – Дністровського каньйону, відтепер можна дістатись пішки туристично-екологічною стежкою.

Маршрут було створено у рамках проєкту «Інноваційний культурно-туристичний маршрут «Pinsel.Return», що реалізувала Городенківська міська рада у межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.

Проєкт орієнтований як на українських, так і на закордонних туристів. Тому усі путівники, буклети, банери, інформаційні стенди, аудіогіди та інформація на сайті pokutia.com були перекладені іноземними мовами.

«Слоган проєкту – «Зліт Генія» – означає новий погляд на український туризм, новий погляд на занедбане мистецтво. Пам’ять про забутих майстрів має ожити, як і їхні унікальні творіння. Кожен учасник маршруту допомагає генію відродитись, а тому дуже цінний та особливий. Звідси й назва проєкту – «Pinsel.Return», що у перекладі з англійської означає «Пінзель. Повернення». Це і справді так, завдяки маршруту Пінзель відроджується, його твори набувають нового сенсу. Ми говоримо: час оживити Пінзеля в історичній спадщині України», – розповіла комунікаційна менеджерка проєкту Тетяна Гамула.

Шедеври українського майстра скульптури Йогана Пінзеля, чиї роботи визнані на світовому рівні, уперше в Україні об’єднані у культурно-туристичний маршрут «Pinsel.Return».