Франківка переробляє старі ровери та вчить їздити на них людей з ДЦП, аутизмом та синдромом Дауна (ВІДЕО)
26 Січ, 2022 20:04
Друге життя для велосипедів та реабілітація для дітей з інклюзією.
Франківка Леся Антонюк переробляє старі ровери та вчить їздити на них людей з ДЦП, аутизмом та синдромом Дауна.
Карім з дитинства мріяв кататися на скейтборді, та звичайна дошка йому не підходить. Через певні фізіологічні особливості цей скейтборд спеціально для нього змайструвала Леся Антонюк. Жінка переконує, винахід дозволяє тримати рівновагу та є своєрідною реабілітацією.
“Йому це дуже подобається і ми надіємося, що вже літом ми станемо на скейтборд і поїдемо по асфальту”, – ділиться враженнями мама дитини з інклюзією Марина Новікова.
А щоб жінка не боялася, що син впаде, до скейтборда прикріплюється важіль. А для хлопчиків-близнюків з аутизмом винахідниця змайтрувала домашній тренажер.
“Оскільки їм важко крутити педалями, Леся для них придумала домашній тренажер. Ми можемо дома крути педалі, можемо за допомогою резиночки регулювати навантаження на колеса”, – розповідає мама хлопчиків.
Влітку тренажер планують розібрати і діти кататимуться, як на звичайному велосипеді.
“В магазині таких речей не купиш, є велосипеди, є все в магазині, але оскільки дітки, кожен має особливості, потрібно підбирати індивідуально”,- каже мама дітей з інклюзією Алла Романишин.
Такі винаходи Леся Антонюк майструє у власній домівці. Кілька років тому важка хвороба паралізувала жінку, але вона таки піднялась на ноги і започаткувала проєкт “Друге життя”.
“Я попросила сина, щоб він мене підтримав, що я хочу відкрити проєкт, на базі магазину “Веломафія” і назвати його “Друге життя”. Ми просили людей, щоб вони приносли старі самокати, велосипеди, все що на колесах, а ми їх переробляли і дарували діткам. Моя ціль, не стільки зробити для дитини “щось”, скільки облегшити мамину працю”,- розповідає винахіниця Леся Антонюк.
Для кожної особливої дитини жінка створює індивідуальний тренажер чи велосипед.
Більше про це дивіться у сюжеті ТРК РАІ: