Знайти сенс: франківців і переселенців запрошують на психотерапевтичні зустрічі

Автор: Застава Максим

15 Бер, 2022 08:49

Поділитись публікацією
Знайти сенс: франківців і переселенців запрошують на психотерапевтичні зустрічі

Днями в рамках роботи Центру психологічної підтримки в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася зустріч волонтерів, психологів та переселенців. Присутні ділилися досвідом та визначали кроки взаємодії задля підтримки тих, хто опинився у складних обставинах та вимушено залишив свій дім у Києві, Одесі чи Харкові.

Центр психологічної підтримки на базі ІФНМУ розпочав свою роботу на початку березня. На психотерапевтичні зустрічі приходять як переселенці, так і містяни.

«Якщо вдається дуже точно сформулювати своє переживання, то воно гасне й тривога зменшується , – говорить організатор груп психологічної підтримки на базі ІФНМУ, терапевт і супервізор УСП/ЄАП за напрямком «психоаналіз», завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Михайло Пустовойт.

Професор акцентує на важливості таких зустрічей, і що нині кожному українцеві важливо знайти сенс свого існування в нових умовах.

«Люди діляться своїми історіями переїзду, група надає підтримку та вислуховує, – це важливо», – говорить асистентка кафедри Катерина Дзівак.

Як зазначає Михайло Пустовойт, деякі з волонтерів групи є учасниками, переселенцями та водночас фахівцями, які надають психотерапевтичну допомогу. Серед таких – киянин, голова психологічної служби Майдану Володимир Погорілий. За його словами, такі зустрічі важливі насамперед тому, що дають відчуття приналежності до групи кожному з присутніх…

Про свою роль та участь у групах підтримки психотерапевт Погорілий говорить так: «Допомагати собі та переселенцям – таким є моє завдання тут. А ще хочу донести, що навіть коли ми проявляємо агресію, плачемо чи боїмося – це нормально…».

Щодня, крім неділі, о 16 год двері університету відчинені для всіх, потребує психологічної підтримки чи просто розмови у дружньому колі. Зустрічі проходять у центральному корпусі вишу (вул. Галицька 2, 1 поверх, 2 авд.). Індивідуальне консультування щодня з 9.00 до 17.00 на базі університетської клініки (вул. Короля Данила, 15). Зустріч великої психотерапевтичної групи щосуботи о 14 год у центральному корпусі ІФНМУ на 4 поверсі.

Реєстрація: (068) 729 12 54 (Катерина Дзівак)