Гралися та говорили солов’їною: у Франківську дітей-вимушених переселенців почали вчити української мови (ФОТО)
25 Бер, 2022 18:44
25 березня в Івано-Франківську для дітей-вимушених переселенців провели безкоштовний майстер-клас з розмовної української мови.
Одній з гостей заходу Ані 12 років. Дівчинка розповіла “Галці”, що приїхала з Києва і прийшла на майстер-клас, бо хоче добре розмовляти українською.
«Мені захотілося більше вдосконалити свою мову, аби я більше не вагалася що я українка. В моїй сім’ї часто можна почути російську, але я прошу своїх рідних спілкуватися українською. Мені дуже подобається Івано-Франківськ, тут дуже красиво і дуже привітні люди», – каже Аня.
Співорганізаторка майстер-класу та засновниця творчого простору “Creative Club” у місті Калуші та Івано-Франківську Мар’яна Сурмей розповідає, що навчання проходять в ігровій формі, діти спілкуються і виправляють граматичні помилки один одного, замінюють українськими словами русизми та запам’ятовують нові слова.
“Ми хочемо зробити наш вклад в адаптацію діток до нормального життя, ми хочемо допомогти їм з вивченням української мови: це будуть ігрові вправи, інтерактиви різного плану і будемо навчатися рідній українській мові. Ідея організувати такий майстер-клас виникла тому, що в нашому місті з’явилося багато діток, які спілкуються російською мовою, вони виявили бажання відвідувати наш творчий простір”.
Пʼять діток сьогодні знайомились, грали ігри, спілкувались. Хоч лунали російські слова, діти знайшли спільну мову та наприкінці заняття складали цілі речення повністю українською мовою.
“Ми передавали м’ячик з рук у руки, і на кому м’ячик зупинявся – той казав якусь фразу. Наступний має сказати цю фразу і додати якусь свою та передати далі м’ячик. Таким чином ми тренуємо пам’ять, виправляємо помилки, якщо є, працюємо з наголосами, та українською мовою, адже діти прийшли російськомовні”, – каже співорганізаторка майстер-класу Мар’яна Сурмей.
За словами начальниці відділу молодіжної політики, департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Мар’яни Циганин, багато вимушено переселених людей соромляться виходити на вулицю, спілкуватись із містянами, тож таке навчання стане діткам в пригоді.
«Ми задумались над тим, як зайняти час сімей, дітей, підлітків, які зараз тимчасово проживають в Івано-Франківську. Хтось тут на день, хтось на тиждень чи місяці… Я розумію, що якщо сидіти просто, до прикладу в спортзалі, нагнітає обстановка, депресивний стан, ми читаємо новини, вони самі знають, звідки вони приїхали й що вони пережили. Поспілкувавшись із багатьма батьками, ми зрозуміли, що в них є бар’єр мови, вони бояться виходити на вулицю, спілкуватись із людьми, особливо якщо вони мали до цього якісь стереотипи щодо заходу України. Тому ми вирішили зробити курси української мови. Далі будемо міняти формат, це будуть мішані курси, для дітей, які приїхали з гарячих точок та для франківців, які бажають підняти свій рівень української мови, аби вони гуртувались, здружувались», – каже Мар’яна Циганин.
Організатори зазначають, що планують проводити ще такі майстер-класи, вони будуть безкоштовними.
«Ми не можемо вказувати де саме це буде відбуватись і час, такі речі писатимемо в приватних повідомленнях батькам», – зазначають вони.
Організатори – громадська організація “Творчий простір”Креатив Клуб” за підтримки Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради та Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва.
Про наступні події читайте на сторінці: https://instagram.com/creative_club_if?utm_medium=copy_link